"Chcesz zajść w życiu daleko, zaprzyjaźnij się z biblioteką” Jakub Jedlak

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu49
W miesiącu1391
Łącznie141322

PostHeaderIcon Hiszpańska corrida, czyli Wakacje z Biblioteką

Rozpoczęliśmy drugi tydzień Wakacji z Biblioteką. Tym razem  zabraliśmy uczestników do Hiszpanii. Dzięki prezentacji multimedialnej dzieci mogły lepiej poznać kraj oraz ciekawostki na jego temat. Jak się okazało, sami również wiele o nim wiedzieli. Wielką atrakcją okazała się nauka podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim. Podczas zabaw sportowych mogliśmy wykazać się szybkością oraz zręcznością. Gry zespołowe uczyły współpracy oraz zasad fair play. W ramach pracy plastycznej, uczestnicy mieli za zadanie wykonać instrumenty muzyczne z recyklingu. Do stworzenia swoich dzieł wykorzystaliśmy materiały codziennego użytku tj. karton, kapsle, guziki, plastikowe łyżki, korki oraz słomki. Powstały takie instrumenty jak: kastaniety, gitary, marakasy, fletnie pana, grzechotki oraz wiele innych. Dzieci wykazały się ogromnymi  zdolnościami manualnymi oraz plastycznymi. Każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą swoją pracę jako pamiątkę tego miłego spotkania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wesołą atmosferę. Już jutro zapraszamy na wyprawę na Antarktydę!

9 Grudnia 2019
Delfina, Joachim, Joachima, Leokadia,