„Biblioteka, biblioteka, tu w kolejce się nie czeka, tysiące książek na nas czekają i do czytania wszystkich zapraszają” Dominika Zielińska

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu2
W miesiącu1263
Łącznie128960

PostHeaderIcon Wycieczka do Opinogóry - relacja

W minioną sobotę "Teatrobus" zawiózł nas do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze - miejsca oddalonego tylko kilkanaście kilometrów od Przasnysza. Kto już tam był, niech znowu pojedzie! Muzeum pięknie się zmienia i rozbudowuje.

Mieliśmy przyjemność zwiedzić neogotycki Pałacyk z lat 40. XIX w., mieszczący stałą ekspozycję poświęconą Zygmuntowi Krasińskiemu oraz neogotycki budynek Oficyny Dworskiej, w którym organizowane są ekspozycje czasowe. Od 2008 r. w parku stoi, wzniesiony w oparciu o projekt Józefa Gałęzowskiego sprzed stu lat, Dwór w którym obejrzeliśmy wystawy: "Malarstwo polskie epoki romantyzmu" oraz ekspozycję napoleońską.

W pięknej Oranżerii uczestniczyliśmy w uczcie duchowej - monodramie "Ballady Adama M." w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej.

Uczestnicy sobotniej wyprawy domagają się powtórki. Możemy zapewnić - do Opinogóry będziemy wracać!

Koordynatorka wydarzenia: Wanda Zagroba

Projekt „Bibliosfera dla trapera”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Fot. Hanna Zagroba