"Chcesz zajść w życiu daleko, zaprzyjaźnij się z biblioteką” Jakub Jedlak

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu358
W miesiącu1154
Łącznie130750

PostHeaderIcon Warsztaty sportowe - relacja

11 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej odbyły się warsztaty sportowe poprowadzone przez pisarza powieści dziecięcych i młodzieżowych – Dariusza Rekosza.

Ponad 60 uczniów z SP2 w Przasnyszu miało okazję wysłuchać prezentacji przygotowanej przez Autora, który dzięki wydanym książkom może poznawać nowych ludzi, spotykać się z czytelnikami w całym kraju, a także za granicą. Na zdjęciach mogliśmy zobaczyć pisarza wraz z popularnymi aktorami, prezenterami telewizyjnymi, producentami filmowymi. Po wprowadzeniu rozpoczęła się rozmowa dotycząca sportu. Mogliśmy zastanowić się czym tak naprawdę jest sport oraz w jaki sposób go podzielić. Ciekawostką była klasyfikacja najpopularniejszych gier sportowych wśród, których na czele stanęła piłka nożna, koszykówka oraz piłka siatkowa. Następnie uczniowie mogli w formie zagadek poznać pojęcia związane ze sportem tak jak: waterpolista, szczypiornistka, rydeberger czy stacjonata. Podsumowaniem spotkania był quiz składający się z 22 pytań dotyczących omówionych tematów.

Dziękujemy Panu Dariuszowi za przybliżenie zagadnienia sportu oraz podkreślenia jak ważny jest on w naszym życiu.

Dzisiaj jest: Piątek
23 Sierpnia 2019