"Chcesz zajść w życiu daleko, zaprzyjaźnij się z biblioteką” Jakub Jedlak

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu140
W miesiącu1810
Łącznie126875

PostHeaderIcon Gotowi do lotu - relacja z warsztatów

W piątek 31.05.2019  na Stadionie Miejskim w Przasnyszu odbyły się pierwsze zajęcia z dronem w ramach cyklu warsztatów pt. „Gotowi do lotu”.  Uczestnicy mieli okazje wcielić się w rolę pilota drona  i pod czujnym okiem specjalisty - pana Bartłomieja Siedleckiego spróbować swoich sił w sterowaniu urządzeniem.

Słoneczna pogoda i wiatr pozwoliły na wykorzystanie wielu funkcji tego urządzenia. Dron  Dji Mavic Air Combo, którego poznaliśmy ma wiele funkcji w tym nagrywanie filmów w jakości 4K, możliwość robienia zdjęć z dużej wysokości, czy automatyczne zatrzymanie się przed stała przeszkodą, człowiekiem  na bezpieczną odległość przy dużej prędkości lotu. Mogliśmy także dowiedzieć się o funkcji śledzenia osób, wydawaniu poleceń głosowych i co zrobić kiedy straciliśmy z pola widzenia dron. Na drugim spotkaniu będziemy pracować nad przygotowywaniem klipów do filmu promującego Przasnysz i nasza Bibliotekę.

Serdecznie dziękujemy panu Bartłomiejowi Siedleckiemu - za przeprowadzenie ciekawych warsztatów.

Projekt „N.O.W.A. Biblioteka - nasza biblioteka”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

17 Czerwca 2019
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Agnieszka,