Ikona Facebooka


”Czytanie jest jak oddychanie, Ja czytam więc czuję, że żyję” Barbara Kawiecka

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj30
Wczoraj81
W tygodniu30
W miesiącu1719
Łącznie135397
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon Relacja z wyjazdu teatralnego

W minioną sobotę z okazji Dnia Dziecka zabraliśmy naszych najmłodszych czytelników na spektakl pt. "Pinokio" do Teatru Dramatycznego w Płocku.

Samotny stolarz Dżepetto bardzo chce mieć syna. Pewnego dnia rzeźbi pajacyka z drewna, który pod wpływem czarów ożywa i... tutaj zaczyna się jego niezwykła przygoda.Ta bajkowa opowieść wywołuje wśród dzieci duże emocje – od radości po  smutek. Dlaczego?  W „Pinokiu” dobro nieustannie walczy ze złem, a  zadaniem drewnianego chłopca jest nauczyć się je rozróżniać. Wystrugany z drewna Pinokio jest wesoły, śmieszny i czasami  lekkomyślny! Nie chce chodzić do szkoły, woli się włóczyć po mieście i  poznawać przyjaciół! Na szczęście z tarapatów ratuje go Błękitna  Wróżka! Przez swoją lekkomyślność traci pieniądze, krzywdzi bliskich,  ale… nie martwcie się - na pewno się poprawi!

Dzieci z uwagą śledziły losy głównego bohatera. Razem z nim śmiały się  i smuciły. Płocki spektakl przedstawienie nie ucieka od prostych  morałów. To dobrze – niezbędne są również takie opowieści. Tym  bardziej że "Pinokio" jest spektaklem, który pozostaje w pamięci  przede wszystkim dzięki sile teatralnej magii.
 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Poniedziałek
21 Października 2019
Imieniny obchodzą
Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta,
Hilary, Klemencja, Pelagia, Pelagiusz,
Urszula, Wszebora

Do końca roku zostało 72 dni.
Zodiak: Waga
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama