„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

W miesiącu1801
Łącznie126866

PostHeaderIcon Relacja z wyjazdu teatralnego

W minioną sobotę z okazji Dnia Dziecka zabraliśmy naszych najmłodszych czytelników na spektakl pt. "Pinokio" do Teatru Dramatycznego w Płocku.

Samotny stolarz Dżepetto bardzo chce mieć syna. Pewnego dnia rzeźbi pajacyka z drewna, który pod wpływem czarów ożywa i... tutaj zaczyna się jego niezwykła przygoda.Ta bajkowa opowieść wywołuje wśród dzieci duże emocje – od radości po  smutek. Dlaczego?  W „Pinokiu” dobro nieustannie walczy ze złem, a  zadaniem drewnianego chłopca jest nauczyć się je rozróżniać. Wystrugany z drewna Pinokio jest wesoły, śmieszny i czasami  lekkomyślny! Nie chce chodzić do szkoły, woli się włóczyć po mieście i  poznawać przyjaciół! Na szczęście z tarapatów ratuje go Błękitna  Wróżka! Przez swoją lekkomyślność traci pieniądze, krzywdzi bliskich,  ale… nie martwcie się - na pewno się poprawi!

Dzieci z uwagą śledziły losy głównego bohatera. Razem z nim śmiały się  i smuciły. Płocki spektakl przedstawienie nie ucieka od prostych  morałów. To dobrze – niezbędne są również takie opowieści. Tym  bardziej że "Pinokio" jest spektaklem, który pozostaje w pamięci  przede wszystkim dzięki sile teatralnej magii.

17 Czerwca 2019
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Agnieszka,