„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

W miesiącu1722
Łącznie135400

PostHeaderIcon Rajd Odjazdowy Bibliotekarz 2019 - relacja

W sobotę 1 czerwca razem z naszymi czytelnikami wybraliśmy się na 7. rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz". W tym roku odwiedziliśmy Chojnowo (oddalone od Przasnysza o ok. 8 km). Aktywne spędzanie czasu wśród książek, historii regionu a także znakomita pogoda przyciągnęły na rajd dzieci i dorosłych.

Jak co roku zaczęliśmy od trasy miejskiej – odwiedziliśmy biblioteki w Przasnyszu – Filię nr 1 oraz Bibliotekę Pedagogiczną, gdzie czekały na nas konkursy i bookcrossing. Zatrzymaliśmy się również w parku, aby wysłuchać historii tego miejsca opowiedzianej przez naszego przewodnika – Jana Chmielewskiego. Następnie wyruszyliśmy w drogę do Rostkowa, gdzie czekał na nas krótki odpoczynek połączony ze zwiedzaniem miejscowości, w której urodził się św. Stanisław Kostka.

Prawie 80 osób wzięło aktywny udział w wydarzeniu. Pogoda jak co roku nam dopisała przez cały dzień świeciło słońce, wiał lekki wiatr - wymarzona aura do odpoczynku w plenerze.

Na mecie – w Chojnowie czekał na nas ciepły posiłek a także atrakcje. Mieliśmy okazję zwiedzić zabytkowy dwór z XIX w., przejechać się drezynami, wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną zapewniliśmy zabawę dzieciom i dorosłym organizując gry i zabawy w plenerze. Razem z nami podczas rajdu bawili się uczestnicy rajdu rowerowego pracowników firmy KROSS  S.A. zorganizowanego przez Fundację SCALAM.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały nagrody za udział w rajdzie oraz z okazji ważnego święta jakim był Dzień Dziecka.

Serdeczne podziękowania dla Biblioteki Pedagogicznej, Fundacji SCALAM, Pani Małgorzaty Brzezińskiej, Pana Jana Chmielewskiego i wszystkich uczestników za pomoc i współpracę!

Projekt „Bibliosfera dla trapera”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

21 Października 2019
Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta,