„Czytać książki wielka chluba, wszystko w życiu mi(ci) się uda” Zuzanna Kawiecka

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu456
W miesiącu1227
Łącznie130823

PostHeaderIcon Zaprogramuj się na czytanie

Dnia 27 i 30 maja mieliśmy przyjemność gościć grupy z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Przasnyszu. Przedszkolaki zwiedziły Oddział dla Dzieci i Młodzieży , Oddział dla Dorosłych oraz Pokój Gromadzenia  i Opracowania Zbiorów. Były to kolejne zajęcia z programowania, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Robot Photon jest interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Pomaga rozwijać im kreatywność oraz zdolność logicznego myślenia. Uczestnicy z entuzjazmem kodowali roboty w dowolny, wymyślony przez siebie sposób. W trakcie zajęć omówiliśmy działanie robotów oraz sterowanie z wykorzystaniem tabletów. Następnie każde dziecko mogło zaprogramować robota- jego ruchy, kolor czułek, sygnały dźwiękowe, a nawet nauczyć go wierszyka! Spotkania  z robotami zawsze wnoszą wiele radości i uśmiechu  na tyle, że wiele z nich planuje zakupić Photona  do użytku domowego.

Dziękujemy Paniom z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Przasnyszu oraz przybyłym przedszkolakom za mile spędzony czas!

Projekt „N.O.W.A. Biblioteka - nasza biblioteka”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dzisiaj jest: Niedziela
25 Sierpnia 2019