Ikona Facebooka


„MBP w Przasnyszu - róg obfitości klasyki i nowości” Joanna Rupacz

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj19
Wczoraj46
W tygodniu456
W miesiącu1227
Łącznie130823
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon Wizyta studyjna bibliotekarzy z powiatu ciechanowskiego

29 maja w siedzibie MBP gościliśmy bibliotekarki i bibliotekarzy z powiatu ciechanowskiego, którzy wybrali się z wizytą studyjną do Przasnysza. Podczas spotkania uczestnicy zwiedzili nową siedzibę biblioteki, wysłuchali prezentacji dotyczących historii budynku, o naszych działaniach i staraniach o nową siedzibę a także ofercie kulturalno-oświatowej i realizowanych projektach.

Budynek wywarł ogromne wrażenie na uczestnikach. Wspólnie dzieliliśmy się doświadczeniem a rozmowom nie było końca. Jak usłyszeliśmy w komentarzach - wizyta w bibliotece była dla naszych gości inspirującym, pożytecznym i miłym przeżyciem. Wspotkaniu uczestniczył również Burmistrz Miasta – Łukasz Chrostowski, który podkreślał jak ważną rolę w naszym mieście pełni biblioteka i jak na przestrzeni kilku lat diametralnie się zmieniła – na lepsze.

W drugiej części spotkania zaproponowaliśmy gościom poznanie naszego miasta w formie spaceru pt. „Przasnysz znany i nieznany”. Razem z Bartoszem Drejerskim – pracownikiem Muzeum Historycznego zabraliśmy naszych gości w podróż po naszej małej ojczyźnie. Uczestnicy zwiedzili m.in. Muzeum Historyczne, Rynek Miejski, kościół Farny, park miejski oraz klasztor ojców Pasjonistów.

 Serdecznie dziękujemy: Pani Jolancie Łupińskiej-Olbryś z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie – za organizację wyjazdu, uczestnikom: bibliotekarkom i bibliotekarzom z powiatu ciechanowskiego – za rozmowy i uczestnictwo oraz  Muzeum Historycznemu – za współpracę. 


Projekt „Bibliosfera dla trapera” 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Niedziela
25 Sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Gaudencjusz, Gaudenty, Grzegorz, Ludwik,
Luiza, Michał, Sieciesław

Do końca roku zostało 129 dni.
Zodiak: Panna
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama