”Czytanie jest jak oddychanie, Ja czytam więc czuję, że żyję” Barbara Kawiecka

W miesiącu1532
Łącznie124266

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Jackiem Ostrowskim - relacja

14 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Jackiem Ostrowskim, autorem powieści kryminalnych. Wizyta ta była wspaniałą okazją do poznania autora, jego twórczości, artystycznych zamierzeń.

Podstawą naszej rozmowy stała się bestsellerowa powieść „Paragraf 148”. Autor opowiadał o genezie powstania powieści, o Zuzannie Lewandowskiej - kobiecie z wyjątkowo silnym charakterem, papudze bez imienia za to ze zdolnością do śpiewania "Międzynarodówki", interaktywnym konkursie oraz Płocku - mieście zbrodni, które zdecydowanie jest warte odwiedzenia! Czytelnicy mieli okazję obejrzeć zdjęcia miejsc opisywanych w książce, znajdujących się w rodzimym mieście autora. Sam pisarz dużo opowiadał o Płocku oraz o tym jak została przyjęta jego powieść  przez mieszkańców. Przedstawione zdjęcia oraz opowieści są świetną promocją miasta, dlatego już 8 czerwca postanowiliśmy wyruszyć na wycieczkę do Płocka – śladami bohaterów książki „Paragraf 148”. Po spotkaniu można było nabyć książki autora oraz otrzymać autograf.

Dziękujemy Panu Jackowi Ostrowskiemu za ciekawe i interesujące spotkanie.

Projekt „Bibliosfera dla trapera”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

22 Maja 2019
Dzień Praw Zwierząt