"Chcesz zajść w życiu daleko, zaprzyjaźnij się z biblioteką” Jakub Jedlak

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu186
W miesiącu1530
Łącznie124264

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Mariuszem Zielke - zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z byłym dziennikarzem śledczym, autorem wielu powieści - Mariuszem Zielke - 28 maja (wtorek) o godz. 17:00. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w oddziale dla dorosłych. Rezerwacja zaproszeń pod nr tel. 502 087 037

Mariusz Zielke urodził się w Przasnyszu, tu spędził swoją wczesną młodość... Spotkanie w jego rodzinnym mieście wypełni rozmowa o tematach i sprawach, którymi zajmował się na swojej dziennikarskiej drodze.  Usłyszymy m.in. o tym:

• Jak się przekupuje i zastrasza dziennikarzy?
  • Czy dziennikarstwo jest niebezpieczne?
  • Dla kogo piszą książki ghostwriterzy?
  • Ile można na tym zarobić i co stracić?
  • Jak tworzy się fałszywe tożsamości i kreuje nieprawdziwą rzeczywistość?
  • Czy w największych transakcjach wykorzystywana jest prostytucja biznesowa?
  • Czy Polską rządzi mafia i służby specjalne, w jakim stopniu jesteśmy państwem prawa?
  • W jaki sposób szantażuje się i trzyma na smyczy skompromitowane osoby publiczne?
  • Jakie są metody korupcji na najwyższych szczeblach i ile biorą notable? Jak ustawia się największe przetargi?

Mariusz Zielke wie, o czym mówi. Pisał o kulisach biznesu najbogatszych Polaków i największych firm, ujawniał ogromne afery, miał informatorów wśród najważniejszych ludzi w państwie. Jeden z największych banków na świecie chciał mu założyć kontro korupcyjne. Był wielokrotnie nagradzany, wygrał wszystkie procesy sądowe, nigdy nie napisał nieprawdziwego tekstu. Pisał książki z najbardziej tajemniczymi ludźmi w Polsce, agentami pod przykryciem, groźnymi mafiosami, szpiegami i luksusowymi damami do towarzystwa.

O tym wszystkim i jeszcze wielu rzeczach będziecie mogli porozmawiać z Autorem. Zapraszamy!

22 Maja 2019
Dzień Praw Zwierząt