„Kiedy myślisz - nikt nie czeka - mylisz się! Zawsze czeka Miejska BIBLIOTEKA” Anna Wiechowska-Grzeszczuk

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu186
W miesiącu1530
Łącznie124264

PostHeaderIcon Bajkowa Biblioteka - relacja

Dzisiejszego dnia Bibliotekę odwiedziła grupa ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Przasnyszu. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych metodą baśniowych spotkań.

Na początku grupa zwiedziła oddział dla dzieci i młodzieży i oddział dla dorosłych. Dowiedzieli się o zasadach wypożyczania książek oraz zapisu. Następnie zaprosiliśmy uczniów do wzięcia udziału w warsztatach, dzięki którym  świetnie się bawili, rozwijali swoje zdolności manualne, koncentrację a także zapoznali się z przyjaznym miejscem jakim jest biblioteka. Motywem przewodnim była baśń "O rybaku i złotej rybce". Dzieci po wysłuchaniu każdego fragmentu bajki miały za zadanie wykonać krótkie polecenia podane przez prowadzącą. Dzięki przerwom w słuchaniu baśni zajęcia były bardziej atrakcyjne i z przyjemnością przystępowano do działania. Łowienie rybek, pisanie życzeń, układanie puzzli czy wykonanie rysunku zabarwioną solą sprawiło mnóstwo radości. Wszystkie zadania wykonywano ze starannością i skupieniem. Zajęcia przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. A na koniec powstały piękne prace, które uczestnicy chętnie wzięli do szkoły.

Dziękujemy uczniom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Przasnyszu za odwiedziny oraz wychowawcom i opiekunom grupy za współpracę!

Projekt „N.O.W.A. Biblioteka - nasza biblioteka”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bajkowa Biblioteka w Bibliotece

22 Maja 2019