„Czytać książki wielka chluba, wszystko w życiu mi(ci) się uda” Zuzanna Kawiecka

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu187
W miesiącu1531
Łącznie124265

PostHeaderIcon Manufaktura książki dotykowej

W środę 8-ego maja rozpoczęliśmy warsztaty "Manufaktura książki dotykowej", prowadzone przez  Pana Tomasza Jakubowskiego - plastyka z  Miejskiego Domu Kultury.

Książka dotykowa jest książką specjalnie zaprojektowaną i wykonaną z materiałów o różnej fakturze, zawierającą wypukłe ilustracje, często  ruchome elementy, adresowaną do dzieci z niepełnosprawnością wzroku. Aby wykonać samodzielnie taką książkę najważniejszy jest pomysł. Dlatego  też podczas pierwszego spotkania  planowaliśmy tematykę naszych książek,  dzieliliśmy się pomysłami odnośnie materiałów, które można wykorzystać,  poznawaliśmy różne techniki plastyczne.

Dziękujemy Panu Tomaszowi za  ciekawe i inspirujące spotkanie i z niecierpliwością czekamy na następne.

Projekt „N.O.W.A. Biblioteka - nasza biblioteka”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

22 Maja 2019
Dzień Praw Zwierząt