”Niezbędna dla człowieka jest nasza Miejska Biblioteka” Zuzanna Grzeszczuk

W miesiącu1263
Łącznie128960

PostHeaderIcon Dzień Bibliotekarza i święto książek w Miejskim Przedszkolu nr 1

Dzień Bibliotekarza, który obchodzimy 08. maja to świetna okazja do promocji biblioteki i zachęcenia do czytania książek naszych najmłodszych mieszkańców. Wybraliśmy się z wizytą do Miejskiego Przedszkola nr 1.

Na początku rozmawialiśmy o bibliotece a oraz o tym czym biblioteka się różni od księgarni. Następnie dzieci miały okazję zapoznać się z teatrzykiem Kamishibai oraz wysłuchać bajki pt. „Szukając Marudka”. W kolejnej części spotkania uczestnicy dowiedzieli się, że nie wszystkie książki mają ilustracje, są różnej wielkości, grubości, mają duże lub małe litery. Wspólnie ustaliliśmy zasady korzystania z  książek i jak nie należy postępować podczas czytania. Mali czytelnicy wykazali się ogromną znajomością literatury dziecięcej. Bez problemu udzielali odpowiedzi na wylosowane pytania i zagadki za co zostały nagrodzone kolorowankami bohaterów popularnych bajek i baśni.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Miejskiego Przedszkola nr 1 za zaproszenie oraz dzieciom za mile spędzony czas. Z pewnością spotkanie zostanie w naszej pamięci na długo a dzieci przyjdą do biblioteki jako nasi czytelnicy!

fot. Miejskie Przedszkole nr 1

22 Lipca 2019