„Czytać książki wielka chluba, wszystko w życiu mi(ci) się uda” Zuzanna Kawiecka

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu186
W miesiącu1530
Łącznie124264

PostHeaderIcon Zaprogramuj się na czytanie - relacja

Dzieci bardzo lubią do nas wracać! Już po raz kolejny klasa IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu uczestniczyła w  zajęciach z robotami Photon. Spotkanie rozpoczęło ćwiczenie z dopasowywaniem tytułu książki do jej autora oraz powtórzenie wiadomości z poprzedniego spotkania. Okazało się, że dzieci pamiętały wszystko! Obsługa tabletów oraz robotów na pierwszych poziomach nie sprawiła uczniom żadnych problemów. Następną częścią spotkania była gra, w której zadaniem każdej z trzech grup było zaprogramowanie robota tak, aby przejechał od kartki z napisem START do kartki STOP. Nie było to jednak takie proste, ponieważ po drodze na uczniów czekały różne zadania. W zależności od tego co wylosowali, musieli poprowadzić robota od książki do autora, zmieniać kolor oraz sprawić, aby roboty wydawały różne dźwięki. Na koniec dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajki wyświetlanej na rzutniku z dawnych lat.

Cieszymy się, że dzieci chętnie do nas wracają i serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas.

Projekt „N.O.W.A. Biblioteka - nasza biblioteka”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

22 Maja 2019
Dzień Praw Zwierząt