”Dużo czytam, bo to zdrowo, umysł mądry, a Ja(Ty) zdolny” Kacper Kawiecki

W miesiącu1530
Łącznie124264

PostHeaderIcon Przasnysz znany i nieznany - relacja

W słoneczne popołudnie 25 kwietnia na przasnyskim rynku spotkali się uczestnicy spaceru po Przasnyszu zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z Muzeum Historycznym w Przasnyszu.

Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się m. in. czemu historycy sztuki toczą spory dotyczące przasnyskiego kościoła, czy pruski generał sprowadził do Przasnysza "diabła", co Olaf Tryggvason ma wspólnego z Naszym miastem oraz kto ukrywa się na płaskorzeźbie w parku. Czwartkowy spacer był również okazją do spotkania się przasnyskich miłośników książek i historii.

Serdeczne podziękowania dla Bartosza Drejerskiego - pracownika Muzeum Historycznego w Przasnyszu za ciekawe i interesujące spotkanie.

Projekt „Bibliosfera dla trapera”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

22 Maja 2019
Dzień Praw Zwierząt