”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu2
W miesiącu1263
Łącznie128960

PostHeaderIcon Przasnysz znany i nieznany - relacja

W słoneczne popołudnie 25 kwietnia na przasnyskim rynku spotkali się uczestnicy spaceru po Przasnyszu zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z Muzeum Historycznym w Przasnyszu.

Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się m. in. czemu historycy sztuki toczą spory dotyczące przasnyskiego kościoła, czy pruski generał sprowadził do Przasnysza "diabła", co Olaf Tryggvason ma wspólnego z Naszym miastem oraz kto ukrywa się na płaskorzeźbie w parku. Czwartkowy spacer był również okazją do spotkania się przasnyskich miłośników książek i historii.

Serdeczne podziękowania dla Bartosza Drejerskiego - pracownika Muzeum Historycznego w Przasnyszu za ciekawe i interesujące spotkanie.

Projekt „Bibliosfera dla trapera”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

22 Lipca 2019
Albin, Bolesława, Bolisława,