„Kiedy myślisz - nikt nie czeka - mylisz się! Zawsze czeka Miejska BIBLIOTEKA” Anna Wiechowska-Grzeszczuk

PostHeaderIcon W obiektywie biblioteki

W miniony czwartek rozpoczęliśmy warsztaty fotograficzne dla młodzieży „W obiektywie biblioteki ”z obsługi profesjonalnego sprzętu fotograficznego prowadzone przez Panią Annę Suchcicką - fotograf (Firma SMILE). Jest to propozycja dla młodych ludzi, których nie do końca satysfakcjonuje zdjęcie ze smartfona lub tabletu i chcą czegoś więcej.

Podczas pierwszego spotkania można było dowiedzieć się o rodzajach fotografii (biznesowa studyjna, reportażowa), podstawowych zasadach i ważnych elementach ,których suma składa się na dobre zdjęcie. Fotograf musi umieć okiełznać światło. Jest ono najważniejsze w każdym z rodzajów fotografii, najbardziej wpływa na wymowę zdjęcia. Dzięki światłu obiekty mogą wydawać się ostre lub delikatne, błyszczące i wyraźne lub rozmyte i zmiękczone.Fotografowanie łączyliśmy z rozmowami o technikach fotograficznych oraz problemach najczęściej spotykanych w lustrzankach cyfrowych. Podczas części praktycznej uczestnicy mogli sprawdzić się w roli fotografów. Całość uzupełniały rady i ciekawostki, jakich mogli wysłuchać uczestnicy warsztatów – oparte na doświadczeniu prowadzącej, które z pewnością pozwolą uniknąć wielu niefortunnych błędów.

Kolejne spotkanie 5 kwietnia (piątek)

Koordynator wydarzenia: Piotr Dąbrowski (oddział dla dorosłych)

Projekt „N.O.W.A. Biblioteka - nasza biblioteka”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dzisiaj jest: Piątek
19 Kwietnia 2019