„Biblioteka, biblioteka, tu w kolejce się nie czeka, tysiące książek na nas czekają i do czytania wszystkich zapraszają” Dominika Zielińska

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu123
W miesiącu1793
Łącznie126858

PostHeaderIcon W obiektywie biblioteki

W miniony czwartek rozpoczęliśmy warsztaty fotograficzne dla młodzieży „W obiektywie biblioteki ”z obsługi profesjonalnego sprzętu fotograficznego prowadzone przez Panią Annę Suchcicką - fotograf (Firma SMILE). Jest to propozycja dla młodych ludzi, których nie do końca satysfakcjonuje zdjęcie ze smartfona lub tabletu i chcą czegoś więcej.

Podczas pierwszego spotkania można było dowiedzieć się o rodzajach fotografii (biznesowa studyjna, reportażowa), podstawowych zasadach i ważnych elementach ,których suma składa się na dobre zdjęcie. Fotograf musi umieć okiełznać światło. Jest ono najważniejsze w każdym z rodzajów fotografii, najbardziej wpływa na wymowę zdjęcia. Dzięki światłu obiekty mogą wydawać się ostre lub delikatne, błyszczące i wyraźne lub rozmyte i zmiękczone.Fotografowanie łączyliśmy z rozmowami o technikach fotograficznych oraz problemach najczęściej spotykanych w lustrzankach cyfrowych. Podczas części praktycznej uczestnicy mogli sprawdzić się w roli fotografów. Całość uzupełniały rady i ciekawostki, jakich mogli wysłuchać uczestnicy warsztatów – oparte na doświadczeniu prowadzącej, które z pewnością pozwolą uniknąć wielu niefortunnych błędów.

Kolejne spotkanie 5 kwietnia (piątek)

Koordynator wydarzenia: Piotr Dąbrowski (oddział dla dorosłych)

Projekt „N.O.W.A. Biblioteka - nasza biblioteka”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

17 Czerwca 2019
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Agnieszka,