Ikona Facebooka


”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

 

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj50
Wczoraj63
W tygodniu186
W miesiącu1530
Łącznie124264
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon Podróże na koniec świata - relacja

W sobotę gościliśmy w naszej bibliotece dwoje młodych ludzi, których pasją są podróże, Panią Judytę Skowrońską – przasnyszankę oraz Pana Artura Gorzelaka, aktywnych sportowców amatorów biorących udział w maratonach i ultramaratonach, pełnych energii,  szukających coraz to nowych wyzwań na całym świecie.

Pan Artur od 20 lat trenuje judo(stopień mistrzowski 1– dan). Przemierzył Kraj Kwitnącej Wiśni i Koreę na dwóch kółkach trenując judo w lokalnych klubach. Razem jako team przeszli pieszo przez Bajkał 400 km, w międzyczasie brali udział w maratonie  Rovaniemi 150 km, niedawno wrócili z  wyprawy autem wokół Islandii  pokonując 1,5 tys.km. Nie są to wyprawy łatwe. Swoimi wrażeniami z podróży dzielą się pisząc i wydając książki, do tej pory wyszły dwie: „W judodze na rowerze. Japońsko-koreańska przygoda na dwóch kółkach..” oraz „Zostawieni na lodzie. Piesza przeprawa przez Bajkał”. Całości dopełniają piękne fotografie. Książki można było nabyć po spotkaniu i otrzymać autograf Autora.
Uczestnicy spotkań (dla młodzieży i dla dorosłych )dowiedzieli się wielu ciekawostek o krajach ,w których byli nasi goście, o panujących tam zwyczajach ,kulturze, lokalnych potrawach mogli też zobaczyć  strój i sprzęt który wykorzystują podczas wypraw. Był czas na pytania ,można też było sprawdzić swoją wiedzę z geografii biorąc udział w  udział w krótkim quzie. Więcej o kolejnych celach i wyprawach  dowiedzieć się można śledząc fanpage  Pana Artura Gorzelaka .

Dziękujemy Pani Beacie Płachcie za pomoc w organizacji spotkania.


Projekt „Bibliosfera dla trapera” 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Środa
22 Maja 2019
Dzień Praw Zwierząt
Imieniny obchodzą
Emil, Helena, Jan, Julia, Krzesisława,
Rita, Wiesław, Wiesława, Wisława

Do końca roku zostało 224 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama