„Biblioteka, biblioteka, tu w kolejce się nie czeka, tysiące książek na nas czekają i do czytania wszystkich zapraszają” Dominika Zielińska

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu188
W miesiącu1532
Łącznie124266

PostHeaderIcon Spotkanie z położną - relacja

W piątek 1 marca w siedzibie MBP odbyło się spotkanie z położną panią Elżbietą Puchałą pn. „Świadoma edukacja przedporodowa”, w której uczestniczyły kobiety spodziewające się dziecka. Odpowiednie przygotowanie i wiedza o tym, jak ciało pracuje w czasie porodu, daje kobiecie spokój i większą szansę na to, że jej poród przebiegnie zgodnie z naturą. Wiedza minimalizuje stres, który zakłóca wytwarzanie naturalnych hormonów porodowych w odpowiednich ilościach – szczególnie oksytocyny. Spokojna i świadoma porodu kobieta pozwala, by jej ciało działało, a dziecko rodziło się w zdrowym dla obojga tempie. Odpowiedniemu przygotowaniu służy położna i  dobra szkoła rodzenia, w której przyszli rodzice dowiedzą się nie tylko, jak kąpać noworodka, ale również o swoich prawach w czasie porodu, odczuciach kobiety, tym, co się z nią może dziać. Pani Ela podkreślała również jak ważny jest plan porodu oraz jakie są standardy opieki okołoporodowej. Została również założona strona Mamy mamom Przasnysz i okolice, w której znajdują się artykuły na temat edukacji w ciąży.

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Tomaszewskiej – organizatorce spotkania oraz położnej Elżbiecie Puchale – za spotkanie.

22 Maja 2019
Dzień Praw Zwierząt