„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

W miesiącu1531
Łącznie124265

PostHeaderIcon Kodowanie na dywanie - roboty Photon

Kodujemy w bibliotece! - pod tym hasłem minęła dzisiejsza wizyta uczniów II klasy ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Przasnyszu. Robot Photon jest inteligentnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Uczniowie mieli okazję programować na tablecie różne zadania do wykonania przez robota.

Zajęcia rozpoczęło zwiedzanie Oddziału dla Dzieci i Młodzieży oraz Oddziału dla Dorosłych. Uczniowie mogli dowiedzieć się czym zajmuje się Dział Opracowania i Gromadzenia Zbiorów oraz co należy zrobić by stać się naszym czytelnikiem. Następnie grupa dowiedziała się co oznacza termin "kodowanie" oraz co można programować. Po części teoretycznej grupa przeszła do ćwiczeń. Pierwszym zadaniem, któremu musieli sprostać było wydawanie komend w taki sposób, aby wyznaczona osoba, będąca "robotem" mogła dojść w wyznaczone miejsce. Następnie obserwowały Photona w akcji, poprzez programowanie w aplikacji mobilnej na tablecie. Bardzo spodobała się im taka forma nauki poprzez zabawę. Zajęcia zakończyły tradycyjnie już wyścigi robotów!

Dziękujemy Pani Justynie Sitkowskiej oraz przybyłym uczniom z klasy 2c za mile spędzony czas.

22 Maja 2019
Dzień Praw Zwierząt