Ikona Facebooka


„Kiedy myślisz - nikt nie czeka - mylisz się! Zawsze czeka Miejska BIBLIOTEKA” Anna Wiechowska-Grzeszczuk

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj37
Wczoraj88
W tygodniu226
W miesiącu37
Łącznie154107
Szukaj
BIP
Reklama
Reklama
MKiDN
Reklama
Reklama
Współpraca
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon Spotkajmy się w Bibliotece

Dzisiejszego dnia Bibliotekę odwiedziła kolejna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu. Dzieci miały okazję zapoznać się z zasadami i ogólnym funkcjonowaniem instytucji kultury a także wziąć udział w warsztatach z programowania robotów Photon.

Uczniowie podczas zwiedzania poznali oddział dla dzieci i młodzieży, pokój opracowania zbiorów oraz oddział dla dorosłych. Dowiedzieli się, co się dzieje z książkami zanim trafią one na półkę biblioteczną oraz co trzeba zrobić żeby zostać czytelnikiem. Fotel audio w oddziale dla dorosłych zrobił szczególne wrażenie. Dzieci mogły usiąść wygodnie i posłuchać fragmentu audiobooka pt. "Detektyw Pozytywka" Grzegorza Kasdepke. W kolejnej części zajęć uczniowie pięknie odpowiadali na pytania: co to znaczy programować? Co możemy programować? Gdzie można wykorzystać programowanie? Zabawa z robotami Photon sprawiła naszym gościom mnóstwo dobrych wrażeń. Była to ciekawa lekcja wykorzystująca wiedzę dzieci z wielu dziedzin naukowych. Biblioteka to nie tylko regały i książki. Tutaj tworzymy przestrzeń, aby każdy mógł poczuć się dobrze w otoczeniu książek. Fascynacja robotami nie przeszkodziła dzieciom znalezienia ciekawej książki dla siebie. 

Serdecznie dziękujemy klasie 2c - za wspaniałą atmosferę, zaangażowanie oraz mile spędzony czas, a także wychowawczyni -  pani Agnieszce Graneckiej za współpracę. 

 
Kalendarz
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
LEGIMI
Reklama
Academica
Reklama
Trasy
Reklama
Reklama
Katalog on-line
Reklama
CZYTAK
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama