Ikona Facebooka


„Biblioteka, biblioteka, tu w kolejce się nie czeka, tysiące książek na nas czekają i do czytania wszystkich zapraszają” Dominika Zielińska

PostHeaderIcon Spotkajmy się w Bibliotece

Dzisiejszego dnia Bibliotekę odwiedziła kolejna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu. Dzieci miały okazję zapoznać się z zasadami i ogólnym funkcjonowaniem instytucji kultury a także wziąć udział w warsztatach z programowania robotów Photon.

Uczniowie podczas zwiedzania poznali oddział dla dzieci i młodzieży, pokój opracowania zbiorów oraz oddział dla dorosłych. Dowiedzieli się, co się dzieje z książkami zanim trafią one na półkę biblioteczną oraz co trzeba zrobić żeby zostać czytelnikiem. Fotel audio w oddziale dla dorosłych zrobił szczególne wrażenie. Dzieci mogły usiąść wygodnie i posłuchać fragmentu audiobooka pt. "Detektyw Pozytywka" Grzegorza Kasdepke. W kolejnej części zajęć uczniowie pięknie odpowiadali na pytania: co to znaczy programować? Co możemy programować? Gdzie można wykorzystać programowanie? Zabawa z robotami Photon sprawiła naszym gościom mnóstwo dobrych wrażeń. Była to ciekawa lekcja wykorzystująca wiedzę dzieci z wielu dziedzin naukowych. Biblioteka to nie tylko regały i książki. Tutaj tworzymy przestrzeń, aby każdy mógł poczuć się dobrze w otoczeniu książek. Fascynacja robotami nie przeszkodziła dzieciom znalezienia ciekawej książki dla siebie. 

Serdecznie dziękujemy klasie 2c - za wspaniałą atmosferę, zaangażowanie oraz mile spędzony czas, a także wychowawczyni -  pani Agnieszce Graneckiej za współpracę. 

 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Sobota
23 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: Baran
Reklama
Reklama
Reklama
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama