Ikona Facebooka


„Biblioteka, biblioteka, tu w kolejce się nie czeka, tysiące książek na nas czekają i do czytania wszystkich zapraszają” Dominika Zielińska

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj52
Wczoraj63
W tygodniu188
W miesiącu1532
Łącznie124266
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon Spotkajmy się w Bibliotece

Dzisiejszego dnia Bibliotekę odwiedziła kolejna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu. Dzieci miały okazję zapoznać się z zasadami i ogólnym funkcjonowaniem instytucji kultury a także wziąć udział w warsztatach z programowania robotów Photon.

Uczniowie podczas zwiedzania poznali oddział dla dzieci i młodzieży, pokój opracowania zbiorów oraz oddział dla dorosłych. Dowiedzieli się, co się dzieje z książkami zanim trafią one na półkę biblioteczną oraz co trzeba zrobić żeby zostać czytelnikiem. Fotel audio w oddziale dla dorosłych zrobił szczególne wrażenie. Dzieci mogły usiąść wygodnie i posłuchać fragmentu audiobooka pt. "Detektyw Pozytywka" Grzegorza Kasdepke. W kolejnej części zajęć uczniowie pięknie odpowiadali na pytania: co to znaczy programować? Co możemy programować? Gdzie można wykorzystać programowanie? Zabawa z robotami Photon sprawiła naszym gościom mnóstwo dobrych wrażeń. Była to ciekawa lekcja wykorzystująca wiedzę dzieci z wielu dziedzin naukowych. Biblioteka to nie tylko regały i książki. Tutaj tworzymy przestrzeń, aby każdy mógł poczuć się dobrze w otoczeniu książek. Fascynacja robotami nie przeszkodziła dzieciom znalezienia ciekawej książki dla siebie. 

Serdecznie dziękujemy klasie 2c - za wspaniałą atmosferę, zaangażowanie oraz mile spędzony czas, a także wychowawczyni -  pani Agnieszce Graneckiej za współpracę. 

 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Środa
22 Maja 2019
Dzień Praw Zwierząt
Imieniny obchodzą
Emil, Helena, Jan, Julia, Krzesisława,
Rita, Wiesław, Wiesława, Wisława

Do końca roku zostało 224 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama