”Czytanie jest jak oddychanie, Ja czytam więc czuję, że żyję” Barbara Kawiecka

PostHeaderIcon Spotkanie w ramach Kawiarenki Językowej

20 lutego powtórnie mieliśmy okazję poćwiczyć znajomość języka angielskiego. Podczas spotkania rozmawialiśmy o przygotowywaniu posiłków, a uczestnicy mogli zapoznać się z typowymi daniami kuchni angielskiej.

Poznaliśmy także charakterystyczne wyrażenia czasownikowe i przymiotnikowe związane z żywnością oraz nauczyliśmy się jak prawidłowo ułożyć zastawę stołową, zarówno na przyjęcie formalnie, jak i nieformalne. Nie zabrakło także ćwiczeń polegających na opisywaniu obrazków oraz opowiadań dotyczących doświadczeń restauracyjnych. Miła i przyjemna atmosfera towarzyszyła nam przez całe spotkanie, dlatego już dziś, z niecierpliwością czekamy na kolejną kawiarenkę językową, która odbędzie się 20 marca.

Za pomoc w organizacji spotkania serdecznie dziękujemy Pani Joannie Ciecielskiej – Lipce, nauczycielce języka angielskiego w Zespole Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu.

Projekt „N.O.W.A. Biblioteka - nasza biblioteka”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dzisiaj jest: Sobota
23 Marca 2019