„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

Łącznie154106
MKiDN

PostHeaderIcon Światowy Dzień Kota w bibliotece

Kot to miłe zwierzątko, które jest nieodłącznym towarzyszem ludzi i domownikiem w wielu mieszkaniach. Jest on bohaterem licznych utworów dziecięcych: wierszy, baśni, opowiadań i powieści. 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota, który ma podkreślać duże znaczenie tych zwierzaków w naszym życiu oraz uwrażliwić człowieka na często trudny los bezdomnych kotów. Z tej okazji, 15 i 20 lutego odwiedziły nas klasy 01 i 02 ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku. Następnie opowiadały o swoich pupilach i o ich zwyczajach. Najbardziej rozpoznawalnymi kotami wśród dzieci okazały się: Kot w butach, Kot Filemon oraz Garfield. Dla uczczenia tego ważnego święta, dzieci wykonały piękne pasiaste koty! Wesołym akcentem zajęć była pajęczyna, czyli zabawa kłębkiem wełny. Dla dzieci był to dzień pełen wrażeń i ciekawych nowych doświadczeń, spędzonych w miłej i radosnej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy wychowawczyniom klas: Paniom Ewie Targońskiej oraz Ewie Zatońskiej za współpracę w organizacji zajęć.

LEGIMI
Academica