Ikona Facebooka


„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj36
Wczoraj88
W tygodniu225
W miesiącu36
Łącznie154106
Szukaj
BIP
Reklama
Reklama
MKiDN
Reklama
Reklama
Współpraca
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon Światowy Dzień Kota w bibliotece

Kot to miłe zwierzątko, które jest nieodłącznym towarzyszem ludzi i domownikiem w wielu mieszkaniach. Jest on bohaterem licznych utworów dziecięcych: wierszy, baśni, opowiadań i powieści. 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota, który ma podkreślać duże znaczenie tych zwierzaków w naszym życiu oraz uwrażliwić człowieka na często trudny los bezdomnych kotów. Z tej okazji, 15 i 20 lutego odwiedziły nas klasy 01 i 02 ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku. Następnie opowiadały o swoich pupilach i o ich zwyczajach. Najbardziej rozpoznawalnymi kotami wśród dzieci okazały się: Kot w butach, Kot Filemon oraz Garfield. Dla uczczenia tego ważnego święta, dzieci wykonały piękne pasiaste koty! Wesołym akcentem zajęć była pajęczyna, czyli zabawa kłębkiem wełny. Dla dzieci był to dzień pełen wrażeń i ciekawych nowych doświadczeń, spędzonych w miłej i radosnej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy wychowawczyniom klas: Paniom Ewie Targońskiej oraz Ewie Zatońskiej za współpracę w organizacji zajęć.

 
Kalendarz
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
LEGIMI
Reklama
Academica
Reklama
Trasy
Reklama
Reklama
Katalog on-line
Reklama
CZYTAK
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama