”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu228
W miesiącu39
Łącznie154109
MKiDN

PostHeaderIcon Między zwierzętami - czytanie na dywanie

19 lutego Miejską Bibliotekę Publiczną w Przasnyszu odwiedzili wyjątkowi goście - grupa 4 i 5 latków z Niepublicznego Przedszkola "Przedszkole z klasą". Dzieci uczestniczyły w zajęciach podczas, których doskonale się bawiły oraz wysłuchały wierszy o zwierzętach autorstwa J. Brzechwy i D. Gellner m.in "Piłka"; "Koziołeczek".

Były one wstępem do rozmowy o tym, kto i jakie posiada zwierzęta oraz w jaki sposób należy o nie dbać. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i historiami. Podsumowaniem spotkania były kolorowanki bohaterów omawianych wierszy. Na zakończenie grupa zwiedziła oddział dla dzieci i młodzieży i oddział dla dorosłych oraz dowiedziała się jak zostać czytelnikiem naszej Biblioteki. W oddziale dla dorosłych największą popularnością cieszył się fotel audio. Tutaj grupa wysłuchała fragmentu książki "Detektyw pozytywka" Grzegorza Kasdepke. Dzieci zapewniły nas, że wrócą  z mamą lub tatą do biblioteki, by stać się jej czytelnikiem.

Serdecznie dziękujemy paniom oraz przedszkolakom za mile spędzony czas.

LEGIMI
Academica