„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

PostHeaderIcon Walentynkowy wieczór przedOscarowy - relacja

W piątkowe popołudnie 15  lutego zaprosiliśmy naszych czytelników na projekcję filmu Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”, który otrzymał trzy nominacje do Oscarów (najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsza reżyseria i najlepsze zdjęcia). To historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. W tle wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu.

Scenariusz do filmu "Zimna wojna" współtworzył Janusz Głowacki, który zmarł 19 sierpnia 2017 roku. Premiera filmu "Zimna wojna" miała miejsce na 71. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Poza Złotą Palmą dla najlepszego reżysera "Zimna wojna" brała udział w konkursie głównym w Cannes. Ponadto film był nominowany do Złotych Lwów i Nagrody przyznawanej przez portal Filmweb. Produkcja otrzymała Złote Grono w kategorii 'Najlepszy film' na Lubuskim Lecie Filmowym. Paweł Pawlikowski zadedykował film rodzicom, których imiona noszą główni bohaterowie. Przed seansem rozwiązany został nasz Walentynkowy konkurs, podczas którego można było wygrać Kota Walentego (wypożyczając książki w bibliotece w Walentynki). Właścicielką Kota Walentego została Pani Irena Dołęga (serduszko z nr 111). Gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagrody do Biblioteki Głównej.

Już dziś zapraszamy Państwa na film „La, La Land” 8 marca(piątek) godz.17.30. Wszystkie wcześniejsze  zaproszenia zachowują ważność.

Scenariusz do filmu "Zimna wojna" współtworzył Janusz Głowacki, który zmarł 19 sierpnia 2017 roku;

Premiera filmu "Zimna wojna" miała miejsce na 71. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym W Cannes;

Poza Złotą Palmą dla najlepszego reżysera "Zimna wojna" brała udział w konkursie głównym w Cannes. Ponadto film był nominowany do Złotych Lwów i Nagrody przyznawanej przez portal Filmweb. Produkcja otrzymała Złote Grono w kategorii 'Najlepszy film' na Lubuskim Lecie Filmowym;

Przed seansem rozwiązany został nasz Walentynkowy konkurs, podczas którego można było wygrać Kota Walentego(wypożyczając książki w bibliotece w Walentynki).

Właścicielką Kota Walentego została Pani Irena Dołęga (serduszko z nr 111)

Gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagrody do Biblioteki Głównej.

Już dziś zapraszamy Państwa na film „La, La Land” 8 marca(piątek) godz.17.30

Wszystkie wcześniejsze  zaproszenia zachowują ważność.

Dzisiaj jest: Sobota
23 Marca 2019