”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

PostHeaderIcon Zaprogramuj się na czytanie

Wielkimi krokami zbliża się koniec ferii zimowych z Biblioteką. Tematem przewodnim dzisiejszych zajęć było programowanie. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich miała okazję użyć robotów Photon. Druga z kolei natomiast poznawała tajniki programowania dzięki ogólnodostępnej aplikacji Scratch Junior.

Na początku zajęć wyjaśniliśmy sobie co to znaczy kodowanie, a następnie bawiliśmy się w programowanie robota, w którego wcieliły się chętne osoby. Zadanie polegało na tym, żeby wydawać komendy, by robot położył sobie na głowie pluszową żabę. Następnie wykorzystaliśmy zdobytą wiedzę praktycznie, tworząc krótkie animacje w aplikacji Scratch Junior. Roboty Photon były oblegane przez cały czas trwania zajęć. Uczestnicy mieli za zadanie zaprogramować roboty tak, aby np. przejechały po wyznaczonej drodze, wydały dźwięk zaskoczenia a także zmieniły kolor. Nie zabrakło również wyścigu robotów, który wywołał mnóstwo emocji. Interesującym punktem dzisiejszych zajęć było uświadomienie uczniów, że programować można nie tylko roboty.

Dzieciaki świetnie się bawiły, a ich wyobraźnia oraz zaangażowanie były dzisiejszego dnia nieocenione!

Dzisiaj jest: Piątek
19 Kwietnia 2019