„Biblioteka, biblioteka, tu w kolejce się nie czeka, tysiące książek na nas czekają i do czytania wszystkich zapraszają” Dominika Zielińska

PostHeaderIcon Szczęście to mały ciepły... zwierzaczek

Naszym kolejnym gościem podczas tegorocznych ferii była Pani Martyna Kowalska - lekarz weterynarii z gabinetu weterynaryjnego "Cyryl" w Przasnyszu. W ramach spotkania dzieci wysłuchały wskazówek jak mają opiekować się domowymi zwierzętami oraz dowiedziały się kiedy niezbędna jest wizyta u weterynarza. Pani Martyna przypomniała również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami oraz konieczności szczepień przeciwko wściekliźnie. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały pogadanki, a także zadawały pytania dotyczące opieki nad zwierzętami. Szczególną atrakcją były kotki, które są do adopcji i szukają ciepłego domu. Zwierzątka skradły serca wszystkich zebranych. Podczas drugiej części spotkania Pan Jacek Piotrowski wprowadził nas w atmosferę zbliżających się Walentynek. Każde z dzieci miało za zadanie wykonać serca, które dedykowane były zarówno rodzicom jak i dziadkom. Powstałe prace zostaną wypalone przez naszego prowadzącego, a uczestnicy będą mogli odebrać je w przyszłym tygodniu w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Serdecznie dziękujemy Pani Martynie Kowalskiej z Gabinetu weterynaryjnego „Cyryl” oraz Panu Jackowi Piotrowskiemu z Pracowni garncarskiej „Stajnia Księstwo” za niezapomniane i pełne wrażeń spotkanie.

Dzisiaj jest: Sobota
23 Lutego 2019