„Czytać książki wielka chluba, wszystko w życiu mi(ci) się uda” Zuzanna Kawiecka

PostHeaderIcon Jak czynić dobro, jak się fajnie bawić, czyli dzień 2 Ferii w Bibliotece

Podczas drugiego dnia ferii zimowych w bibliotece odwiedziła nas Pani Karolina Burdach- koordynatorka akcji „Szlachetna Paczka” oraz Pani Edyta Zielińska z drużyną harcerską "Zielony Płomień". Spotkanie rozpoczęło ustalenie zasad, które obowiązywały przez cały dzień. Rozmowy dotyczące dzieci, ich sposobu pomocy rodzicom, spędzania wolnego czasu pomogły prowadzącej lepiej poznać dzisiejszych uczestników.Jak czynić dobro? W jaki sposób zostać wolontariuszem?  Na te i wiele innych pytań dzieci otrzymały odpowiedź. Wiele z nich zadeklarowało się, że w przyszłości zostanie wolontariuszem. Spotkanie podsumowało robienie rysunków przedstawiających czynienie dobra według interpretacji dzieci. Wszyscy chętnie wykonali pracę plastyczną, wykazując się przy tym ogromnymi zdolnościami. Podczas drugiej części zajęć, odwiedzili nas harcerze z drużyny "Zielony Płomień” wraz z opiekunem - Panią Edytą Zielińską. Wspólne tańce oraz zabawa sprawiły, że przez cały dzień nie opuszczały nas dobry humor i pogoda ducha. Podczas pracy plastycznej, którą było wykonanie bałwanków wszyscy mogli odpocząć, jednocześnie robiąc pamiątki, które mogli zabrać ze sobą.

Serdecznie dziękujemy Paniom Karolinie Burdach oraz Edycie Zielińskiej i drużynie "Zielony Płomień” za ciekawe oraz niezapomniane zajęcia.

Dzisiaj jest: Piątek
19 Kwietnia 2019