„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

PostHeaderIcon Spotkajmy się w Bibliotece

W tym tygodniu siedzibę MBP odwiedziły dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu. Uczniowie byli u nas po raz pierwszy i zajęcia rozpoczęli od zwiedzania budynku. Podczas wędrówki po bibliotece mogli skorzystać z fotela audio, gdzie odsłuchali fragment audiobooka "O wróbelku Elemelku".

W trakcie zajęć wprowadziliśmy dzieci w świat programowania i kodowania. Dzieci dowiedziały się na czym polega kodowanie, programowanie, co możemy programować i w jaki sposób. Zdobytą wiedzę ćwiczyliśmy przy zabawie w robota, w którego wcieliły się dzieci. Następnie przeszliśmy do praktycznych zajęć - programowania robota Photon. Uczniowie byli zachwyceni, doskonale radzili sobie z każdym zadaniem. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą atmosferę i odwiedziny klasie Ic i Iai oraz wychowawcom.

Dzisiaj jest: Sobota
23 Marca 2019