Ikona Facebooka


"Z przyjemności, z konieczności, Przasnyszanie przybywajcie! Nasza biblioteka na Was czeka” Jan Chmielewski

PostHeaderIcon Świąteczny tydzień w bibliotece

Święta już za pasem, a co za tym idzie- świąteczne zajęcia z najmłodszymi. Kolejno w środę, czwartek oraz dziś naszą bibliotekę odwiedziły kolejne klasy.

 

Klasa I rozpoczęła serię zajęć zimowych. Nasi goście po zwiedzeniu budynku oraz zapoznaniu się z zasadami czytelnictwa wysłuchali zimowego wiersza. Okazało się również, że każdy z naszych uczestników bardzo lubi zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Kiedy nadszedł czas na pracę plastyczną, dzieci mogły się wykazać zarówno zdolnościami manualnymi jak i plastycznymi wykonując piękne kartki świąteczne.

Dla starszej klasy przygotowaliśmy pracę metodą iris folding. Jest to sztuka wykonywania wzorów z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru w taki sposób, aby środek wzoru tworzył irys – kształt przypominający przysłony fotograficzne. Uczniowie mogli wybrać wzór choinki lub bombki. Technika ta okazała się bardzo intrygująca dla naszych gości, jednocześnie prace które powstały były niezwykłe przede wszystkim ze względu na swoją różnorodność.

Klasa II, która gościła u nas po raz pierwszy, miała okazję poznać nie tylko budynek ale także naszego bibliotecznego przyjaciela - robota. Photon wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności naszych czasów. Pomaga im rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania i zrozumienie działania czujników, w które jest wyposażony.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz wychowawcom za niezapomniane oraz radosne spotkanie.

 

 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Sobota
23 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: Baran
Reklama
Reklama
Reklama
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama