„Biblioteka, biblioteka, tu w kolejce się nie czeka, tysiące książek na nas czekają i do czytania wszystkich zapraszają” Dominika Zielińska

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu123
W miesiącu1793
Łącznie126858

PostHeaderIcon Świąteczny tydzień w bibliotece

Święta już za pasem, a co za tym idzie- świąteczne zajęcia z najmłodszymi. Kolejno w środę, czwartek oraz dziś naszą bibliotekę odwiedziły kolejne klasy.

Klasa I rozpoczęła serię zajęć zimowych. Nasi goście po zwiedzeniu budynku oraz zapoznaniu się z zasadami czytelnictwa wysłuchali zimowego wiersza. Okazało się również, że każdy z naszych uczestników bardzo lubi zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Kiedy nadszedł czas na pracę plastyczną, dzieci mogły się wykazać zarówno zdolnościami manualnymi jak i plastycznymi wykonując piękne kartki świąteczne.

Dla starszej klasy przygotowaliśmy pracę metodą iris folding. Jest to sztuka wykonywania wzorów z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru w taki sposób, aby środek wzoru tworzył irys – kształt przypominający przysłony fotograficzne. Uczniowie mogli wybrać wzór choinki lub bombki. Technika ta okazała się bardzo intrygująca dla naszych gości, jednocześnie prace które powstały były niezwykłe przede wszystkim ze względu na swoją różnorodność.

Klasa II, która gościła u nas po raz pierwszy, miała okazję poznać nie tylko budynek ale także naszego bibliotecznego przyjaciela - robota. Photon wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności naszych czasów. Pomaga im rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania i zrozumienie działania czujników, w które jest wyposażony.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz wychowawcom za niezapomniane oraz radosne spotkanie.

17 Czerwca 2019
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Agnieszka,