Ikona Facebooka


„Biblioteka, biblioteka, tu w kolejce się nie czeka, tysiące książek na nas czekają i do czytania wszystkich zapraszają” Dominika Zielińska

PostHeaderIcon Kolejny Poranek w Bibliotece

W ubiegłą sobotę odbył się kolejny, bardzo udany Poranek w Bibliotece.  Premiera przedstawienia kukiełkowego pt. „Śpiąca Królewna” przyciągnęła mnóstwo zainteresowanych osób w bardzo różnym wieku!

W spektaklu realizowanym we współpracy z Miejskim Domem Kultury wzięło udział 9 dzieci oraz mama, która wcieliła się w postać narratora.  Prace nad przygotowaniem przedstawienia trwały kilka miesięcy. Pod okiem pani Edyty Przybysławskiej (MDK) dzieci tworzyły kukiełki, uczyły się grać lalkami, a także poprawnego interpretowania tekstu do swoich ról. Liczne ćwiczenia nie poszły na marne i pomimo tremy premiera spektaklu udała się fantastycznie. Przybyli goście gromkimi brawami dziękowali za przyjemne przeżycia. Jako wróżki wystąpiły: Weronika Herman, Maja Królikowska, Róża Fijałkowska, królowa – Oliwia Lubińska, książę – Marcin Makowski, królewna – Julia Kalinowska, staruszka – Emilia Sawczenko, Herold – Julia Makowska, zła wróżka – Angelika Motacka, narrator – Anna Krawczyk.

Zajęcia listopadowego Poranka w Bibliotece obracały się wokół tematyki teatralnej. Dlatego też w dalszej części zajęć uczestnicy wykonywali swoje własne kukiełki. Kreatywności dzieciom nie zabrakło a zaangażowanie w projekt utwierdziło nas w przekonaniu, że własnoręcznie robione rzeczy dają najwięcej radości. Po pracach manualnych przyszedł czas na warsztaty teatralne, podczas których uczestnicy mieli za zadanie odegrać scenkę ilustrującą wiersz Jana Brzechwy pt. „Rzepka”. Spontaniczne przedstawienia przyniosły mnóstwo radości, inwencji twórczej a także gry scenicznej. Była to okazja do wystąpienia przed rówieśnikami na bibliotecznej scenie.

Serdecznie dziękujemy pani Edycie Przybysławskiej a także aktorom występujących w przedstawieniu za wspaniały spektakl, zabawę i współpracę oraz wszystkim uczestnikom biorącym udział w Poranku w Bibliotece za fantastyczną zabawę!

Zapraszamy już na kolejne spotkanie 15 grudnia! Do zobaczenia!

Projekt „Teatr-Kino-Biblioteka:historia jednego budynku”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Wtorek
23 Kwietnia 2019
Światowy Dzień Książki
Imieniny obchodzą
Adalbert, Gerard, Gerarda, Gerhard,
Helena, Jerzy, Wojciech

Do końca roku zostało 253 dni.
Zodiak: Byk
Reklama
Reklama
Reklama
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama