„Kiedy myślisz - nikt nie czeka - mylisz się! Zawsze czeka Miejska BIBLIOTEKA” Anna Wiechowska-Grzeszczuk

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu361
W miesiącu1157
Łącznie130753

PostHeaderIcon Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami

W Biblioteki głównej 16 listopada odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Teatr. Kino. Biblioteka. Historia jednego budynku”. Jednym z działań, które zaplanowaliśmy wspólnie z naszymi Partnerami (Zespołem Szkół Powiatowych, Szkołą Podstawową nr 1, Naszą Szkołą) była organizacja cyklu wydarzeń mających na celu oswojenie z tematem niepełnosprawności, pokazanie barier, które osoby z niepełnosprawnościami napotykają w codziennym życiu, a także złamanie funkcjonujących w tym zakresie stereotypów.

Uczestnicy naszego piątkowego warsztatu – uczniowie  kl. II i IV Technikum Żywienia Zespołu Szkół Powiatowych - mogli „dotknąć" problemów związanych z niepełnosprawnością, nauczyć się jak pomóc osobie poruszającej się na wózku pokonywać bariery architektoniczne, jak rozmawiać, żeby nie urazić, jak się nie bać niepełnosprawności.

Na wszystkie pytania podczas dzisiejszych warsztatów odpowiedział Sławomir Florkowski z Fundacji Polska bez Barier. Prowadzący ma duże doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Pan Sławomir sam porusza się na wózku inwalidzkim. Szczera opowieść o własnych doświadczeniach i drodze do normalności dopełniła całości zajęć.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu oraz Panu  Bogusławowi Brykale -  nauczycielowi wiedzy o kulturze za pomoc w organizacji wydarzenia.

Projekt „Teatr-Kino-Biblioteka:historia jednego budynku”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dzisiaj jest: Piątek
23 Sierpnia 2019