„MBP w Przasnyszu - róg obfitości klasyki i nowości” Joanna Rupacz

W tygodniu357
W miesiącu1153
Łącznie130749

PostHeaderIcon Nie tylko "Śpiąca królewna"...

Współpraca z Miejskim Domem Kultury owocuje w tym roku kilkoma wydarzeniami, których finał zaplanowaliśmy na przełom listopada i grudnia. Od kilku miesięcy w MDK trwają próby do dwóch spektakli, a w pracowni plastycznej powstają dzieła sztuki wykonywane w technice batiku i ceramice.

Pani Edyta Przybysławska pracuje z grupą dzieci nad przygotowaniem przedstawienia kukiełkowego "Śpiąca królewna". Premiera spektaklu odbędzie się 24.11.2018 podczas "Poranka w bibliotece". Wtedy też przeprowadzimy dla dzieci warsztaty tworzenia kukiełek. Już teraz zapraszamy!

Pod okiem Pani Edyty Przybysławskiej odbywają się też warsztaty teatralne i praca nad spektaklem teatralnym. Tym razem zostanie wystawiona sztuka Moliera "Świętoszek". Premiera zaplanowana jest w Bibliotece na 07.12.2018. Spektakl wystawiony zostanie także na deskach Miejskiego Domu Kultury.

Warsztaty ceramiczne -  tworzenie masek bohaterów literackich z masy ceramicznej wypalanej w piecu - prowadzi Pan Tomasz Jakubowski. Warsztaty mają na celu rozwijanie wyobraźni, zainspirowanie młodzieży do poszukiwań literackich i poszerzenie wiedzy na temat losów i wyglądu postaci z lektury szkolnych, odkrywanie nowych umiejętności i talentów.

"Literatura i film w batiku” – to warsztaty tworzenia obrazów w technice batiku integrujące wszystkie grupy wiekowe prowadzone przez Pana Tomasza Jakubowskiego. Rezultatem będzie powstający właśnie cykl obrazów/plakatów znanych sfilmowanych powieści.

Efekty obu warsztatów pokazane zostaną podczas wystawy w nowej siedzibie Biblioteki w grudniu 2018r.

Wszystkie nasze wspólne działania odbywają się w ramach projektu "Teatr. Kino. Biblioteka. Historia jednego budynku" realizowanego w Programie "Partnerstwo dla książki" i dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poniżej relacja fotograficzna z próby teatru kukiełkowego "Śpiąca królewna".

Dzisiaj jest: Piątek
23 Sierpnia 2019