”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

PostHeaderIcon Zajęcia pod znakiem jesieni

W minionym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć uczniów z klasy lla oraz llc ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu. Dzieci zwiedziły oddział dla dzieci i młodzieży i oddział dla dorosłych oraz dowiedziały się jak zostać czytelnikiem naszej Biblioteki.

W oddziale dla dorosłych największą popularnością cieszył się fotel audio. Tutaj nasi goście wysłuchali fragmentu książki „Detektyw Pozytywka” Krzysztofa Kasdepke. Wielu z nich zapewniło nas, że wrócą tu jeszcze z mamą lub tatą aby móc znów rozsiąść się w magicznym fotelu.
Tematem przewodnim zajęć była jesień. Zasady zdrowego odżywiania oraz  sposobu ubierania w tym okresie również nie były obce najmłodszym. Po wysłuchaniu wiersza, zadaniem dzieci było podpisanie ilustracji przedstawiających dary jesieni. Mogły w ten sposób ćwiczyć zasady ortografii.

Serdecznie dziękujemy wychowawczyniom klas: Paniom Iwonie Postek oraz Aldonie Perzynie za współpracę w organizacji zajęć.

Dzisiaj jest: Wtorek
21 Maja 2019