”Niezbędna dla człowieka jest nasza Miejska Biblioteka” Zuzanna Grzeszczuk

PostHeaderIcon Co nam jesień w koszyku niesie..?

Piękny jesienny dzień - taki jak dzisiaj - jest najlepszy na spacer do ... biblioteki. Filię nr 1 MBP odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 3. Tematem wiodącym wizyty była kolorowa i jakże wyjątkowa pora roku - jesień.
Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzenia biblioteki. Dzieci dowiedziały się co trzeba zrobić, żeby zostać czytelnikiem biblioteki, a także czym różni się książka z biblioteki od zakupionej w księgarni. Drugą część  spotkania rozpoczęliśmy od wysłuchania wierszy pt. "Kasztany" oraz  „ Bawiły się liście” i rozmową o jesieni.
Nasze spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z charakterystycznymi cechami jesieni i jej darami z różnych środowisk (sadu, parku, ogrodu). Dzieci opowiadały, o tym co dzieje się jesienią w lesie, w polu oraz jak zmienia się otaczający świat.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już dziś zapraszamy na kolejne spotkania w bibliotece.

Dzisiaj jest: Piątek
19 Kwietnia 2019