”Czytanie jest jak oddychanie, Ja czytam więc czuję, że żyję” Barbara Kawiecka

PostHeaderIcon Z Biblioteką w Teatrze ROMA

Za nami kolejny wyjazd teatralny. Tym razem z grupą naszych czytelników wybraliśmy się w sobotę 29.09 na spektakl "Once" do Teatru Muzycznego Roma.
"Once” to amerykański musical z roku 2011 stworzony na podstawie filmu Johna Carneya z roku 2007 pod tym samym tytułem.

Przedstawienie odniosło ogromny sukces zarówno w USA jak i w innych krajach – zostało nagrodzone m.in. ośmioma najbardziej prestiżowymi amerykańskimi nagrodami teatralnymi Tony (w tym za najlepszy musical i najlepsze libretto), a także nagrodą Grammy za najlepszą płytę musicalową. Napisana do filmu piosenka „Falling Slowly” (w polskim przekładzie „Krok za krokiem”) otrzymała w roku 2008 Oscara w kategorii Najlepsza Piosenka Oryginalna (Best Oryginal Song). Miejscem akcji przedstawienia jest Dublin, a główną osią fabularną – relacja, która rodzi się pomiędzy dziewczyną (imigrantką z Europy Wschodniej) i facetem (utalentowanym muzycznie Irlandczykiem). Siłą spektaklu jest bardzo wciągająca, muzyka i teksty piosenek, uzupełnione dowcipnymi, ale zarazem refleksyjnymi dialogami. Niezwykłego charakteru nadaje temu tytułowi fakt, że wszyscy występujący na scenie aktorzy spełniają jednocześnie funkcję orkiestry. Spektakl zrobił na nas duże wrażenie artystyczne. Naprawdę warto obejrzeć!

Projekt „Teatr-Kino-Biblioteka:historia jednego budynku” „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.”

Dzisiaj jest: Piątek
19 Kwietnia 2019