”Niezbędna dla człowieka jest nasza Miejska Biblioteka” Zuzanna Grzeszczuk

PostHeaderIcon Poranek w bibliotece

22 września w nowej siedzibie Biblioteki po raz pierwszy odbył się Poranek z Biblioteką, który okazał się fantastycznym pomysłem, który spodobał się nie tylko dzieciom ale i rodzicom. Z pewnością będziemy go realizować co miesiąc!

Podczas spotkania dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z matematyki, logicznego myślenia, wyobraźni a także zdolności plastycznych na różnych etapach edukacji.  Dzieci miały ogromną frajdę programując roboty Photon wydając im konkretne polecenia. Przewidując ruchy robota uczestnicy ćwiczyli myślenie przyczynowo – skutkowe. Zadanie polegało na zaprogramowaniu robota tak, aby wykonał odpowiednie ruchy podane przez prowadzącego. W formie przerywnika dzieci poznały również aplikację Quiver, dzięki której zwykłe kolorowanki zostały ożywione! Wóz strażacki zaczął jeździć na sygnale, a miś wesoło tańczył. Nie zabrakło również kreatywnej części zajęć, na której tworzyliśmy jesienne ozdoby. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i z dużym skupieniem tworzyły sowy ze słoików. Na koniec zajęć zaprosiliśmy wszystkich uczestników do quizu o postaciach z bajek.

Fantastyczna atmosfera, wspaniałe dzieci a przede wszystkim zabawa połączona oczywiście z nauką – to genialny skład na zajęcia, które zachwyciły wszystkich uczestników.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za uczestnictwo w Poranku z Biblioteką! Zapraszamy już za miesiąc na kolejne spotkanie!

Dzisiaj jest: Piątek
19 Kwietnia 2019