„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

PostHeaderIcon Od ziarenka do bochenka - wizyta w piekarni Klementynka

W kolejny upalny dzień wakacji wraz z uczestnikami wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do piekarni "Klementynka". Spotkanie z piekarzem, który opowiadał nam jak powstaje chleb było naprawdę gorące!

Pomimo wysokich temperatur, dzieciaki spisały się na medal! Dowiedzieliśmy się na czym polega praca piekarza, jak powstaje chleb i ile pieczywa piecze się każdego dnia. Mogliśmy zobaczyć przeróżne piece, w których wypieka się pieczywo a także maszyny, które ułatwiają pracę piekarza. Z zaciekawieniem zwiedziliśmy również cukiernię, gdzie mieliśmy możliwość powycinania ciasteczek. Miłą niespodzianką okazał się słodki poczęstunek w postaci świeżo upieczonych ciasteczek przez cukiernika. A po powrocie do biblioteki czekały gry i zabawy, które nie pozwalały nam się nudzić!

Serdecznie dziękujemy piekarni Klementynka za bardzo interesujące spotkanie!

Dzisiaj jest: Wtorek
23 Kwietnia 2019