Ikona Facebooka


„Biblioteka, biblioteka, tu w kolejce się nie czeka, tysiące książek na nas czekają i do czytania wszystkich zapraszają” Dominika Zielińska

PostHeaderIcon Z wizytą w siedzibie Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Przasnyszu

W upalne przedpołudnie w ramach "Wakacji z Biblioteką" wybraliśmy się w odwiedziny do siedziby przasnyskiej Orkiestry Dętej. Instrumenty, dźwięki, muzyka - to wszystko towarzyszyło nam podczas dzisiejszej wycieczki.

Miło nas powitał prezes OSP Pan Zbigniew Jeliński, który krótko opowiedział nam o historii Orkiestry. Zaprezentował nam również grę na barytonie. W dalszej części zajęć poznaliśmy takie instrumenty jak: saksofon sopranowy, altowy, tenorowy, trąbkę, tubę, puzon a także perkusję. Każde dziecko miało okazję zagrać na dowolnym instrumencie. Równie ciekawą częścią zajęć okazała się gra na dość nietypowych instrumentach - bum bum rurkach. Dzięki nim dzieci świetnie się bawiły i choć przez chwilę mogły poczuć się częścią orkiestry i wspólnie zagrać wybrany utwór nie znając nut! Zabawy nie było końca! Niespodzianką był krótki koncert w wykonaniu dwóch młodych strażaków, którzy fantastycznie zaprezentowali swoje zdolności muzyczne, wykonując znane nam utwory.

Serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana prezesa Zbigniewa Jelińskiego.

 

 
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama

Dzisiaj jest: Czwartek
13 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Lucja, Łucja, Otylia, Włodzisława
Do końca roku zostało 19 dni.
Zodiak: Strzelec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama