"Chcesz zajść w życiu daleko, zaprzyjaźnij się z biblioteką” Jakub Jedlak

PostHeaderIcon "Jezioro łabędzie" w Teatrze Wielkim w Warszawie

Po raz kolejny czytelnicy naszej biblioteki mieli możliwość wyjazdu do Teatru Wielkiego w Warszawie,tym razem na balet pt: „Jezioro łabędzie" do muzyki Piotra Czajkowskiego.

Sztuka ta była wystawiona w trzech aktach, siedmiu obrazach z prologiem i epilogiem. Przedstawienie było dedykowane Pani Dominice Krysztoforskiej solistce Polskiego Baletu Narodowego. Balet obejrzeliśmy z ciekawością, była to piękna historia miłosna opowiedziana w niezwykły sposób. Niektórzy z nas po raz pierwszy oglądali przedstawienie, które opowiada historię miłosną w formie tańca. Stroje tancerzy oraz piękna muzyka orkiestry symfonicznej pod batutą dyrygenta Piotra Staniszewskiego sprawiły, że  odczucia nasze są bardzo pozytywne. Pewnie dlatego, że do opery nie chodzi się tak często jak np. do kina, balet jest niestety niedoceniany. Szkoda, bo jest to piękna forma wypowiedzi artystycznej.

Piękno wykonania sztuki przez tancerzy, ciekawe układy choreograficzne - to wszystko było fascynujące! Warto obejrzeć "Jezioro łabędzie", bo utwór jest naprawdę nieprzeciętny, bajkowy i bardzo dynamiczny.

Projekt „Teatr-Kino-Biblioteka:historia jednego budynku”

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dzisiaj jest: Sobota