Ikona Facebooka


"Chcesz zajść w życiu daleko, zaprzyjaźnij się z biblioteką” Jakub Jedlak

PostHeaderIcon "Jezioro łabędzie" w Teatrze Wielkim w Warszawie

Po raz kolejny czytelnicy naszej biblioteki mieli możliwość wyjazdu do Teatru Wielkiego w Warszawie,tym razem na balet pt: „Jezioro łabędzie" do muzyki Piotra Czajkowskiego.

Sztuka ta była wystawiona w trzech aktach, siedmiu obrazach z prologiem i epilogiem. Przedstawienie było dedykowane Pani Dominice Krysztoforskiej solistce Polskiego Baletu Narodowego. Balet obejrzeliśmy z ciekawością, była to piękna historia miłosna opowiedziana w niezwykły sposób. Niektórzy z nas po raz pierwszy oglądali przedstawienie, które opowiada historię miłosną w formie tańca. Stroje tancerzy oraz piękna muzyka orkiestry symfonicznej pod batutą dyrygenta Piotra Staniszewskiego sprawiły, że  odczucia nasze są bardzo pozytywne. Pewnie dlatego, że do opery nie chodzi się tak często jak np. do kina, balet jest niestety niedoceniany. Szkoda, bo jest to piękna forma wypowiedzi artystycznej.

Piękno wykonania sztuki przez tancerzy, ciekawe układy choreograficzne - to wszystko było fascynujące! Warto obejrzeć "Jezioro łabędzie", bo utwór jest naprawdę nieprzeciętny, bajkowy i bardzo dynamiczny.

Projekt „Teatr-Kino-Biblioteka:historia jednego budynku”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Sobota
23 Lutego 2019
Imieniny obchodzą
Bądzimir, Damian, Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma, Seweryn

Do końca roku zostało 312 dni.
Zodiak: Ryba
Reklama
Reklama
Reklama
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama