Ikona Facebooka


”Niezbędna dla człowieka jest nasza Miejska Biblioteka” Zuzanna Grzeszczuk

PostHeaderIcon Noc Bibliotek 2018

Za nami kolejna edycja Nocy Bibliotek. Hasło tegorocznej akcji to "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym jubileuszowym roku odzyskania przez Polskę niepodległości.

Noc Bibliotek 2018 była wyjątkowym wydarzeniem dla naszej biblioteki. Za parę dni przenosimy swoją siedzibę do budynku, który został wybudowany zaraz po odzyskaniu niepodległości. Tam wtedy mieścił się Teatr Miejski.  Po II wojnie światowej teatr zamieniono na kino. Od 2018 roku w wyremontowanym budynku będzie mieściła się biblioteka.

Noc Bibliotek była świetną okazją do organizacji wydarzenia pn.„PrzeprowadźMY bibliotekę" . Zaprosiliśmy naszych Czytelników do symbolicznej inauguracji przeprowadzki. Podczas happeningu 100 pierwszych książek  trafiło na swoje nowe miejsce. Cieszymy się, że akcja spotkała się z tak wspaniałym odzewem ze strony mieszkańców Przasnysza. Przybyli i mali i duzi. Ramię w ramię przekazywali sobie z ręki do ręki książki, świetnie się przy tym bawiąc w takt muzyki. DZIĘKUJEMY!!! Za Wasze dobre serca  symbolicznie podziękowaliśmy słodkimi serduszkami.

To było tylko preludium do kolejnych wydarzeń tego wieczoru.

Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji: kodowanie na dywanie, ożywianie bohaterów kreskówek, quiz z bajek Disneya ale przede wszystkim czekały na nich trzy roboty Photon, które pomagają rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania. Dzieciaki brały udział w wyścigu Photonów, programowały ich grę w piłkę, był też tor przeszkód i wiele innych atrakcji.

Dorosłych zaprosiliśmy na polski film w  reżyserii Łukasza Palkowskiego "Najlepszy" o  Ironmanie Jerzym Górskim. W rolach głównych wystąpili m.in. Jakub Gierszał, Arkadiusz Jakubik, Kamila Kamińska, Anna Próchniak i Adam Woronowicz. Film powstał na podstawie książki „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą" autorstwa Łukasza Grassa.

Dziękujemy naszym partnerom: Miastu Przasnysz, Miejskiemu Domowi Kultury za pomoc w organizacji wydarzenia oraz Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu za zabezpieczenie ul. J.Dąbrowskiego podczas wydarzenia "PrzeprowadźMY bibliotekę".

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w imprezie. Zapraszamy za rok!

Oto fotorelacja z tego wydarzenia.

Projekt „Teatr-Kino-Biblioteka:historia jednego budynku”
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Sobota
23 Lutego 2019
Imieniny obchodzą
Bądzimir, Damian, Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma, Seweryn

Do końca roku zostało 312 dni.
Zodiak: Ryba
Reklama
Reklama
Reklama
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama