"Chcesz zajść w życiu daleko, zaprzyjaźnij się z biblioteką” Jakub Jedlak

PostHeaderIcon Programowanie robotów Photon w Filii nr 2

Dzisiejszego dnia Filię odwiedziły klasy 4, 5 i 6 ze Szkoły Podstawowej w Bogatem. Motywem przewodnim dzisiejszych zajęć były nowe technologie, czyli programowanie robotów Photon.

Biblioteka kojarzy się dzieciom tylko z książkami i nauką, która jest mało atrakcyjna dla dzieci, szczególnie na II etapie edukacyjnym. Organizując zajęcia, które są "bliskie sercu" dzieci, możemy wiele zyskać. Przede wszystkim rozbudzamy zainteresowania, łamiemy stereotyp dotyczący bibliotek a także nauka programowania, która jest przyjemnością. Dzisiejsze zajęcia przebiegały w radosnej i pełnej emocji atmosferze. Roboty Photon, były oblegane przez cały czas trwania warsztatów. Uczniowie mieli za zadanie zaprogramować roboty tak, aby np. przejechały po wyznaczonej drodze, wydały dźwięk zaskoczenia a także zmieniły kolor. Nie zabrakło również wyścigu robotów, który wywołał mnóstwo emocji. Interesującym punktem dzisiejszych zajęć było uświadomienie uczniów, że programować można nie tylko roboty. Gra Cody-Robby polegała na programowaniu ale w postaci gry karcianej.

Serdecznie dziękujemy klasie IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej w Bogatem oraz wychowawcom za odwiedziny i fantastyczną atmosferę

Dzisiaj jest: Piątek
14 Grudnia 2018