„Biblioteka, biblioteka, tu w kolejce się nie czeka, tysiące książek na nas czekają i do czytania wszystkich zapraszają” Dominika Zielińska

PostHeaderIcon Milczący lama. Buriacja na pograniczu światów

Na przedwakacyjnym czerwcowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w  nieco okrojonym składzie rozmawialiśmy  o książce Alberta Jawłowskiego ”Milczący lama. Buriacja na pograniczu światów”.

Dostaliśmy do rąk reportaż, który przedstawia historię i współczesność Buriacji jednak Ilość faktów przekazywanych przez autora może nas chwilami przytłoczyć – przede wszystkim dlatego, że nie są to informacje ogólnie dostępne i powszechnie znane.

Przyznajemy szczerze książkę czyta się z trudem. Autor nie zastosował żadnych zabiegów aby przyciągnąć uwagę czytelnika.

Poznajemy więc kulisy badań terenowych, dowiadujemy się, czym autora częstowano podczas rozmów ,co robił, gdy nie miał weny, co go śmieszyło, co przygnębiało.

Szkoda ,że reportaż nie zawiera zdjęć bo wtedy  może bardziej przemówiłby  do w wyobraźni odbiorców.

Na kolejne spotkanie zapraszamy po wakacjach

6 września (czwartek) godz.18.30

Do nowej siedziby biblioteki  ul. Jarosława Dąbrowskiego 3