1W środę mieliśmy okazję gościć w naszej bibliotece seniorów, którzy poznali zasady działania czytników książek elektronicznych i ich wielorakich funkcji.

E-booki są bliskie książce tradycyjnej, działają na e-papierze, dzięki któremu ekran czytnika wygląda, jak strona papierowej książki. Technologia e-papieru sprawia, że mogą być używane w pełnym słońcu, nie męczą wzroku i zapewniają komfort czytania, a długi czas pracy baterii sprawia, że z powodzeniem nadają się do wielogodzinnej lektury.

W trakcie szkolenia każdy z uczestników poznał wady i zalety korzystania z e-czytników, a także zasady obsługi tych urządzeń. W części praktycznej można było skorzystać z czytników i zastosować zdobytą wiedzę na szkoleniu.

Dziękujemy Uczestnikom za udział i wspaniałą atmosferę podczas spotkania.

Projekt „LEMoniadowy MIX”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo mkdnis