Ikona Facebooka


„Czytać książki wielka chluba, wszystko w życiu mi(ci) się uda” Zuzanna Kawiecka

PostHeaderIcon Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Filii nr 2

2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji w Filii nr 2 gościliśmy przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola "Skrzat".
Uczestnicy zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki a także mieli okazję poznać księgozbiór biblioteczny. Oprócz zwiedzania na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, w których główną rolę odgrywała książka.

Ustaliliśmy kodeks, który mówi nam jak należy szanować książki. Za pomocą lizaków z wesołą i smutną miną uczestnicy odpowiadali na zadane im pytania. Dzieci świetnie się wcieliły w postać badaczy książek. Dowiedziały się, że nie wszystkie książki mają obrazki, że są różnej wielkości i objętości, mają duże lub małe litery. Kolejnym zadaniem było stworzenie własnej autorskiej książeczki, przy której przedszkolaki  wykazały się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Ostatnim elementem zajęć było wysłuchanie bajeczki "Szukając Marudka" w postaci teatrzyku Kamishibai. Najmłodsi z uwagą i skupieniem wysłuchały opowiadania, które przypadło im do gustu. Na koniec zajęć był czas, by obejrzeć nowości wydawnicze z zakresu literatury dziecięcej. Z pewnością te zajęcia pozostaną w pamięci przedszkolaków na długo, i wrócą do nas jako nasi czytelnicy.

Serdecznie dziękujemy dzieciom z Niepublicznego Przedszkola "Skrzat" za wspaniałą atmosferę oraz wychowawcom i opiekunom grupy za współpracę.

 
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama

Dzisiaj jest: Środa
19 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Abraham, Beniamin, Dariusz, Gabriela,
Mścigniew, Nemezjusz, Tymoteusz, Urban

Do końca roku zostało 13 dni.
Zodiak: Strzelec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama