”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

PostHeaderIcon Zajęcia z aplikacji Quiver

Dzisiejszego dnia w Filii nr 2 odbyły się warsztaty z aplikacji wirtualnej rzeczywistości 3D pn. Quiver. Jest to ogólnodostępny program, dzięki któremu postaci z kolorowanek ożywają. Dzieci po pokolorowaniu rysunków miały za zadanie ożywić swoje prace przy pomocy tabletów.

Razem z klasą II a ze Szkoły Podstawowej nr 2 mówiliśmy o wirtualnej rzeczywistości, obrazach 2D i 3D, które możemy spotkać nie tylko w kinie. Dzieci miały okazję poznać książeczki 2 D i 3 D, które są dostępne w bibliotece. Następnie dzieci przeszły do praktycznej części zajęć z tabletami. Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem, ogrom emocji, zachwytu i zaskoczenia towarzyszył dzieciom przez całe zajęcia.

Dziękujemy klasie II a oraz pani Małgorzacie Olszewskiej za odwiedziny!

19 Grudnia 2018
Abraham, Beniamin, Dariusz, Gabriela,