„Czytać książki wielka chluba, wszystko w życiu mi(ci) się uda” Zuzanna Kawiecka

PostHeaderIcon Uczeń architekta Elif Shafak

Elif Shafak w swojej książce ”Uczeń architekta”, o której rozmawialiśmy podczas lutowego spotkania DKK zabrała nas w podróż  w samo serce XVI wiecznego Stambułu. Jak twierdzi pisarka „..każda książka to podróż, która zmienia nas ,czyni bardziej otwartymi, na świat”

Dwór Sulejmana szczelnie oplatają intrygi, a w jego sercu trwa bezlitosna walka o władzę. Do sułtańskiej menażerii trafia młody opiekun białego słonia, Dżahan. Wkrótce zostanie uczniem mistrza Sinana, najsłynniejszego architekta imperium osmańskiego. Jego sercem zawładnie córka sułtana – księżniczka Mihrimah, a wyobraźnią – potężne budowle. Chłopiec stopniowo odkrywa, kim jest, a z drobnego złodziejaszka staje się wielkim budowniczym. Meczety, mosty, karawanseraje, pałace, akwedukty – historia Dżahana nieodwracalnie splata się z historią Stambułu, miasta mozaiki, które olśniewa, fascynuje i pochłania.

Elif Shafak stworzyła powieść wielowarstwową, intrygującą i misternie skonstruowaną. „Uczeń architekta” zachwyca rozmachem, maestrią pióra i wiernym portretem epoki, uwodząc czytelnika i wciągając w świat niczym z „Opowieści z tysiąca i jednej nocy”.

Najbliższe spotkanie 1 marca (czwartek) ,godz.18.30

Tematem dyskusji będzie książka

Anny Janko ”Mała zagłada”

ZAPRASZAMY!