”Tu nauczysz się, pobawisz, tu jest miejsce dla twych marzeń” Irena Wiechowska

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu357
W miesiącu1153
Łącznie130749

PostHeaderIcon Środki unijne na kulturę w Przasnyszu

W najbliższym czasie do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu trafi unijne wsparcie w kwocie 2,1 mln zł. Projekt "Rozszerzenie oferty kulturalnej w Przasnyszu poprzez inwestycję infrastrukturalną i doposażenie miejskich instytucji kultury" otrzyma unijne dofinansowanie w ramach konkursu z Działania 5.3 Dziedzictwo kulturowe. Nabór ogłosiła i przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

21.04.2017r. umowę na unijne dofinansowanie projektu podpisali: marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu Małgorzata Sobiesiak.

Pozyskana kwota przeznaczona zostanie na remont i przebudowę budynku po starym kinie (ul. J.Dąbrowskiego 3), do którego przeniesiona zostanie biblioteka główna oraz Filia nr 2 dla dzieci i młodzieży oraz zakup wyposażenia dla Biblioteki i specjalistycznego wyposażenia dla Muzeum Historycznego (partnera projektu).

Dzięki realizacji inwestycji poszerzona zostanie oferta instytucji kultury działających w naszym mieście.

Planowane zakończenie projektu: 30.06.2018r.

Całkowita wartość projektu: 3,1 mln

Umowę podpisano w Urzędzie Miasta w Ciechanowie. Prezydent Miasta Ciechanowa Krzysztof Kosiński podpisał 2 umowy na unijne dofinansowanie projektów z zakresu kultury.

Dzisiaj jest: Piątek
23 Sierpnia 2019