Uroczystość otwarcia nowej siedziby Biblioteki

Otwarcie siedziby biblioteki12 września – w 72. rocznicę powstania naszej Biblioteki - nastąpiło uroczyste otwarcie jej nowej siedziby. Od wczoraj wszyscy nasi czytelnicy mają swoje wymarzone miejsce przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 3.

STARE KINO - NOWA BIBLIOTEKA : historia jednego projektu

Nowa siedziba13.09.2018 otworzyliśmy nową siedzibę naszej Biblioteki dla czytelników. Za nami bardzo intensywny czas planowania, projektowania, zdobywania środków, remontowania, urządzania, przeprowadzania…. Mieliśmy szczęście współpracy w realizacji projektu ze świetnymi fachowcami, którzy na każdym etapie oddali nam część swojej wiedzy, doświadczenia i umiejętności.

Nowa siedziba biblioteki - prace budowlane

Prace budowlaneTrwają prace budowlane związane z realizacją inwestycji przy ul. J. Dąbrowskiego 3 (dawne kino Światowid), w której znajdzie swoje miejsce nowa siedziba biblioteki.

W budynku zaplanowano oddział dla dzieci i młodzieży oraz czytelnię z wypożyczalnią dla dorosłych. Oprócz prac budowlanych, projekt zakłada zakup wyposażenia - estetycznego, ergonomicznego uwzględniającego potrzeby poszczególnych grup wiekowych. Biblioteka będzie całkowicie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – winda, dostosowane toalety.

Umowa na remont nowej siedziby Biblioteki podpisana

podpis umowy12.09.2017 umowę na wykonanie zadania: "Przebudowa budynku ze zmianą sposobu użytkowania wraz z wyposażeniem dla potrzeb Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu"

podpisali: Małgorzata Sobiesiak - dyrektor MBP i Daniel Boćkowski - Zakład Budowlany s.c. Daniel i Józef Boćkowscy.

Nowa siedziba Biblioteki - realizacja planów

Nowa siedziba biblioteki 07Rozszerzenie oferty kulturalnej w Przasnyszu poprzez inwestycję infrastrukturalną i doposażenie miejskich instytucji kultury – tak nazwaliśmy nasz projekt, który właśnie wchodzi w fazę realizacji. Inwestycja otrzymała unijne dofinansowanie w ramach konkursu z Działania 5.3 Dziedzictwo kulturowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Środki unijne na kulturę w Przasnyszu

Umowę na dofinansowanieW najbliższym czasie do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu trafi unijne wsparcie w kwocie 2,1 mln zł. Projekt "Rozszerzenie oferty kulturalnej w Przasnyszu poprzez inwestycję infrastrukturalną i doposażenie miejskich instytucji kultury" otrzyma unijne dofinansowanie w ramach konkursu z Działania 5.3 Dziedzictwo kulturowe. Nabór ogłosiła i przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.