Lider Zmian 2019 - "PERŁY MAZOWSZA"

perły mazowsza - publikacjaJuż po raz trzeci Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zorganizowała Konkurs Lider Zmian, którego celem jest wyróżnienie beneficjentów Funduszy Europejskich. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Lider Zmian 2019

lider zmian16. października 2019 uczestniczyliśmy w gali finałowej konkursu "Lider zmian", którego organizatorem jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Konkurs honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego. Celem konkursu było docenienie Beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 realizujących szczególnie wyróżniające się projekty.

Uroczystość otwarcia nowej siedziby Biblioteki

Otwarcie siedziby biblioteki12 września – w 72. rocznicę powstania naszej Biblioteki - nastąpiło uroczyste otwarcie jej nowej siedziby. Od wczoraj wszyscy nasi czytelnicy mają swoje wymarzone miejsce przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 3.

STARE KINO - NOWA BIBLIOTEKA : historia jednego projektu

Nowa siedziba13.09.2018 otworzyliśmy nową siedzibę naszej Biblioteki dla czytelników. Za nami bardzo intensywny czas planowania, projektowania, zdobywania środków, remontowania, urządzania, przeprowadzania…. Mieliśmy szczęście współpracy w realizacji projektu ze świetnymi fachowcami, którzy na każdym etapie oddali nam część swojej wiedzy, doświadczenia i umiejętności.

Nowa siedziba biblioteki - prace budowlane

Prace budowlaneTrwają prace budowlane związane z realizacją inwestycji przy ul. J. Dąbrowskiego 3 (dawne kino Światowid), w której znajdzie swoje miejsce nowa siedziba biblioteki.

W budynku zaplanowano oddział dla dzieci i młodzieży oraz czytelnię z wypożyczalnią dla dorosłych. Oprócz prac budowlanych, projekt zakłada zakup wyposażenia - estetycznego, ergonomicznego uwzględniającego potrzeby poszczególnych grup wiekowych. Biblioteka będzie całkowicie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – winda, dostosowane toalety.

Umowa na remont nowej siedziby Biblioteki podpisana

podpis umowy12.09.2017 umowę na wykonanie zadania: "Przebudowa budynku ze zmianą sposobu użytkowania wraz z wyposażeniem dla potrzeb Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu"

podpisali: Małgorzata Sobiesiak - dyrektor MBP i Daniel Boćkowski - Zakład Budowlany s.c. Daniel i Józef Boćkowscy.

Nowa siedziba Biblioteki - realizacja planów

Nowa siedziba biblioteki 07Rozszerzenie oferty kulturalnej w Przasnyszu poprzez inwestycję infrastrukturalną i doposażenie miejskich instytucji kultury – tak nazwaliśmy nasz projekt, który właśnie wchodzi w fazę realizacji. Inwestycja otrzymała unijne dofinansowanie w ramach konkursu z Działania 5.3 Dziedzictwo kulturowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Środki unijne na kulturę w Przasnyszu

Umowę na dofinansowanieW najbliższym czasie do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu trafi unijne wsparcie w kwocie 2,1 mln zł. Projekt "Rozszerzenie oferty kulturalnej w Przasnyszu poprzez inwestycję infrastrukturalną i doposażenie miejskich instytucji kultury" otrzyma unijne dofinansowanie w ramach konkursu z Działania 5.3 Dziedzictwo kulturowe. Nabór ogłosiła i przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.