Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu


”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

 

PostHeaderIcon MBP Przasnysz - Wydarzenia

PostHeaderIcon Z wizytą u przedszkolaków

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Głośne czytanie w przedszkolu”. Naszymi dzisiejszymi gospodarzami były dzieci z Miejskiego Przedszkola  nr 1 w Przasnyszu.
Tym razem maluchy mogły wysłuchać opowieści: „Lemoniadowy ząb”- Renaty  Piątkowskiej; „Trzy małe świnki” oraz „Niezwykłe historie”. Dzieci z  uwagą wysłuchały czytanych bajek i oglądały kolorowe ilustracje.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Propozycje książkowe na listopad

Prpozycje książkowePropozycje książkowe na aktualny miesiąc znajdują się w zakładce "Warto przeczytać"

 

PostHeaderIcon Piotr Bukartyk - recital

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej gościł wczoraj w Przasnyszu Pan Piotr Bukartyk. Artysta z ogromnym i genialnym poczuciem humoru, trafną puentą i pozytywną energią.

Satyryczne postrzeganie świata, świetne teksty, a do tego charakterystyczne brzmienie muzyczne wszystko to  stanowiło doskonałej jakości recital muzyczno – literacki. Każda z piosenek okraszona była zachęcającą anegdotą.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Jesienne czytanie na dywanie

Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedziła dzisiaj grupa przedszkolaków z przedszkola Akademia Sukcesu "Wonderland". Dzieci uczestniczyły w zajęciach, podczas których doskonale się bawiły słuchając bajeczek i odgadując zagadki. Opowiadały też o swojej ulubionej porze roku, a następnie próbowały to wyrazić przy pomocy rysunku. Zajęcia przygotowali i prowadzili uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu: Kamila Kimona i Cezary Tyciński pod kierunkiem Pana Michała Mocka- nauczyciela-bibliotekarza.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zabawa sposobem na nudę

Prawdą jest, że dzieci w jesienne, ponure dni się nudzą. Nie tylko dorosłych dopada jesienne zmęczenie i przygnębienie. W Filii nr 2 przez dwa dni gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy ćwiczyli intensywnie swoje myślenie i poznali fantastyczne sposoby na zabawy edukacyjne.

Więcej…

 
Reklama
Ferie w bibliotece
Reklama

Dzisiaj jest: Czwartek
18 Stycznia 2018
Imieniny obchodzą
Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata,
Małgorzata, Piotr, Pryska

Do końca roku zostało 348 dni.
Zodiak: Koziorożec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama