Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu


”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

 

PostHeaderIcon MBP Przasnysz - Wydarzenia

PostHeaderIcon Zajęcia z katalogiem on-line w Filii nr 2

Dzisiaj Filię nr 2 odwiedziła klasa 4e ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu. Czym jest katalog, jak się nim posługujemy oraz w jaki sposób możemy wyszukać książki? - tego wszystkiego dowiedzieli się uczniowie uczestnicząc w warsztatach korzystania z katalogu on-line.

Więcej…

 

PostHeaderIcon E-czytniki w naszej bibliotece

W czytelni Biblioteki głównej spotkały się osoby, które są zainteresowane nową formą książki: e-bookiem zapisanym na czytniku. To wygodny sposób korzystania z literatury w formie elektronicznej (możliwość powiększania, podświetlania czcionki), a jednocześnie bogaty wybór książek w jednym miejscu i technologia przyjazna ekologii.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Jesienne zajęcia w bibliotece

W dniu dzisiejszym Filia nr 1 zorganizowała dla najmłodszych kolejne zajęcia dotyczące jesieni. Po zapoznaniu się z zasadami funkcjonowania wypożyczalni oraz czytelni, nasi mali goście ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu, mieli okazję wykazać się talentem plastycznym.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Bez złości mamy więcej radości!

Dzisiejszymi gośćmi w Filii nr 2 byli uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu. Dzieci wzięły udział w warsztatach socjoterapeutycznych dotyczących emocji.

Czym są emocje, jakie są ich rodzaje i jak możemy sobie z nimi radzić to pytania, które wprowadziły uczniów w dzisiejszy temat zajęć.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Jacek Dehnel - spotkanie autorskie

Na  spotkanie autorskie  z Jackiem  Dehnelem, gościem Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu,  przybyły nie tylko osoby, które spotykają się co miesiąc na klubowych dyskusjach, ale również wielu miłośników dobrej literatury.

Moderatorem wydarzenia był Pan Wojciech Tyniecki – lider naszego DKK , który  rozpoczął od pytania: Dlaczego tak mało czytamy ?

Więcej…

 
Reklama
Ferie w bibliotece
Reklama

Dzisiaj jest: Czwartek
18 Stycznia 2018
Imieniny obchodzą
Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata,
Małgorzata, Piotr, Pryska

Do końca roku zostało 348 dni.
Zodiak: Koziorożec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama