Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu


”Czytanie jest jak oddychanie, Ja czytam więc czuję, że żyję” Barbara Kawiecka

PostHeaderIcon MBP Przasnysz - Wydarzenia

PostHeaderIcon Majówka w Parku Miejskim

3 maja Park Miejski tętnił gwarem. Przasnyszanie tłumnie wzięli udział w majówce zorganizowanej przez Federację Ruch Organizacji na rzecz Społecznej Aktywności ROSA i Miasto Przasnysz. Nie mogło też tam zabraknąć przasnyskich Bibliotek: Miejskiej i Pedagogicznej. Nasz kreatywny namiot, w którym powstawały kwiaty i wiatraczki w narodowych barwach odwiedzali najmłodsi i nieco starsi. Pogoda i humory dopisały.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Warsztaty z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Filii nr 2

Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt dla Polaków. Z tej okazji przygotowaliśmy warsztaty dla dzieci z klasy 3 b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu. Jakie są symbole narodowe? Jakie są słowa Mazurka Dąbrowskiego? Kto jest autorem hymnu? Jakie są najważniejsze zabytki w Warszawie - na te i inne pytania uczniowie mieli za zadanie znaleźć odpowiedź podczas dzisiejszych zajęć.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Gala Konkursu Wolontariusz Roku 2017

24  kwietnia 2018r. w Muzeum Historycznym odbyła się doroczna Gala Konkursu „Wolontariusz Roku” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Przasnysza. Mottem przewodnim tego wydarzenia były słowa Papieża Franciszka: „Problem polega na tym, żeby wybrać właściwą drogę życia”.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Cykl szkoleń - Biblioteczne Rady Społeczne

Zakończył się cykl szkoleń dotyczący tworzenia i działania Bibliotecznych Rad Społecznych, w których uczestniczyli przedstawiciele także naszej Biblioteki.

Projekt „Rada społeczna – jak ją powołać?" realizowała Fundacja Rozwoju Systemu Informacyjnego. Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu została zaproszona do udziału w projekcie jako jedna z 6 bibliotek w Polsce (obok Dobczyc, Gdyni, Gołdapi, Olsztynka i Sępólna Krajeńskiego)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Teatrzyk Kamishibai w bibliotece głównej

W bibliotece głównej było dzisiaj gwarno i wesoło. Odwiedziła nas grupa przedszkolaków z Przedszkola Akademia Sukcesu "Wonderland". Dzieciaki miały okazję poznać teatrzyk Kamishibai. Jest to wywodząca się z Japonii technika opowiadania i głośnego czytania, gdzie z drewnianej skrzyneczki dzieci oglądają ilustracje i słuchają tekstu bajki.

Więcej…

 
Reklama
Wakacje z biblioteką
Reklama

Dzisiaj jest: Środa
20 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Bogna, Bogumiła, Bożena, Florentyna,
Franciszek, Michał, Rafał, Rafaela,
Sylwery

Do końca roku zostało 195 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama